يكشنبه، 15 تير 1399 - 18:42

خاتمی: بوی انتقام از رهبری به مشام می‎رسد

شماره: 10416
Aa Aa

عضو هیأت رییسه خبرگان گفته امثال این نامه‎‏ها آتش تهیه برای آشوب‎های بعدی است؛ اینها می‎خواهند با شکستن حریم ولایت، کشور را به آشوب بکشند.

در واکنش به نامه موسوی خوئینی‎ها به رهبر انقلاب؛
خاتمی: بوی انتقام از رهبری به مشام می‎رسد

سید احمد خاتمی، عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از نامه آقای موسوی خوئینی‎ها خطاب به رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: دفاع از ولایت را وظیفه حتمی خود می‎دانم و با توجه به نقش کلیدی ولایت و نقش راهبردهای ایشان در ساماندهی به کشتی انقلاب، بارها گفته‎ام که از عمر من بکاه و بر عمر او بیفزا.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از رسا، خاتمی ابراز داشت:

نامه اخیر اهانت آمیز، تحقیقا نقد نبود و تخریب و بی انصافی محض بود. انتخاب سال 68 مجلس خبرگان تنها انتخاب شایسته پس از امام راحل عظیم الشأن بوده است و در طول این سی و دو سال رهبری، تنها کسی که لباس رهبری امت بر قامت او زیبنده است، مقام معظم رهبری است.

وی یادآور شد:

امنیت و عظمت امروز کشور در برابر قدرت‎های استکباری مدیون رهبری‎های ولایت است. امروز هیچ قدرتی در جهان قدرت ندارد حتی یک فشنگ به سوی مرزها و ملت ما شلیک کند.

نماینده کرمان در مجلس خبرگان تأکید کرد:

موضع عزتمندانه که در شأن ملت ایران است از سوی ایشان ابراز می‌شود؛ یکی بزنید 10 تا می‎خورید، این موضع صددرصد عزتمندانه و این دستاورد بزرگی است. اگر مدیریت ولایت نبود به صراحت می‎گویم امروز باید با داعش در خیابان‎های کلان‎شهرهای خود می‎جنگیدیم و هیچ کسی حتی نویسنده این نامه جسارت آمیز نیز امنیت نداشت.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: جدا جفا هم حدی دارد که برخی این حد را نمی ‏شناسند. در مورد عرصه اقتصادی کشور همه می‎دانند که طبق قانون اساسی مقام معظم رهبری مسؤول نیست، مسؤول قوه مجریه است چنان که در اصل 113 قانون اساسی می‎گوید پس از مقام رهبری، رییس جمهور عالی ترین مقام رسمی کشور است و مسؤولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه جز در اموری که مستقیما به رهبری مربوط می‎شود برعهده دارد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه ابراز داشت: طبق قانون قوه مجریه مسؤول معیشت مردم و مسؤول مشکلات اقتصادی است.

وی یادآور شد: در نامه خود نوشته‎اند تورم روز افزون همراه با کاهش درآمد اقشار گسترده نه تنها زندگی امروز مردم را گرفتار دشواری‌های طاقت فرسا کرده که ناهنجاری در درون بسیاری از خانواده‎ها را گسترش داده و آنها را نگران آینده نامعلوم خود و فرزندانشان ساخته است.

خاتمی تصریح کرد: این نامه خطاب به کیست؟ به بزرگی که در این عرصه هیچ مسؤولیتی قانونا ندارد اما تمام توانش را به کار برده است. در برخی موارد نقش قوه مجریه را ایشان برعهده گرفته است در حالی که وظیفه‎اش نبوده است. به همین دلیل با این هدایت‎ها و مدیریت ولایت در میان این مشکلات اقتصادی، کشور ما در مرتبه هفدهمین اقتصاد برتر جهان قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: هدف از تحریم‎ها از پا درآوردن ایران اسلامی بود ولی به فضل خدا تحریم‏ها بی‎اثر شد تا جایی که برخی از خبرگزاری‎های خارجی می‎گویند هیچ جای ایران به یک کشور تحریم شده نمی‎ماند که اینها نشاندهنده مدیریت ولایت است.

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان گفت:

در همین بحران کرونا مشاهد کردید که در دنیا چه خبر بود. دیدید که برخی از کشورهای اروپایی بیمارانشان را در راهروهای بیمارستان بستری می‎کردند. دیدید صف‌های کیلومتری را برای یک لقمه نان تشکیل دادند و از طرف دیگر مدیریت کرونا را در کشور نیز دیدید؛ کیست که نداند مدیریت این عرصه با مقام معظم رهبری بوده و هست و همچنان مدیریت ایشان است که در این بحران جهانی هدایت کننده کشور هستند.

خاتمی افزود: بنده به صراحت می‎گویم که کسانی در پی آسیب رساندن به ستون خیمه انقلاب هستند آن چنان که در فتنه 17 تیر سال 78 و بعد از در فتنه آمریکایی و اسرائیلی 88 در پی آسیب رساندن به ولایت بودند؛ ولایتی که خود ابراز کردند که قبول ندارند و زمان امام نیز اگر از ولایت فقیه دم می‎زدند از امام می‏ترسیدند.

وی با اشاره به آیه «قَد بَدَتِ البَغضآءُ مِن اَفواهِهِم» تصریح کرد:

از برخی بیان‎ها و قلم‎ها به صراحت بوی انتقام از رهبری به مشام می‎رسد که چرا در برابر آمریکا ایستاده‎ای؟ چرا خط امام را که می‎گفت آمریکا هیچ غلطی نمی‎‏تواند بکند را دنبال کردی؟ چرا همچنان در این کشور شعار مرگ بر آمریکا را زنده نگه داشتی؟

عضو شورای عالی حوزه های علمیه خاطرنشان کرد:

مقام معظم رهبری قهرمانی است که هیمنه آمریکا را در دنیا شکسته است. آمریکا بی‎آبرو شده و بی‎آبروتر از این نیز خواهد شد؛ این همه آوازه‎ها از هدایت‎های رهبر معظم انقلاب است اما سخن این است که برخی در حقیقت فرار به جلو دارند.

وی ابراز داشت: کیست که نداند جریان مدیریت کشور را این آقایان و جریان آنها حمایت می‎کردند. امروز که به افتضاح افتاده‎اند، می‎خواهند بگویند کی بود، کی بود، ما نبودیم در صورتی که همه کاره شما بودید، همه کاره دوستان شما بودند؛ بنگرید به مدیریت‌های کلان، ببینید درصد بالایی از مدیران کشور که همفکران شما هستند.

خاتمی افزود: به نظر می‎رسد که جا دارد حتی جریان اصلاح طلب نیز به صراحت از این نامه اهانت آمیز و تخریبی به صراحت ابراز تبری کند. جریان اصلاح طلب نیز می‏دانند که تنها کسی که کشور را می‎تواند اداره کند و در این شرایط سخت به ساحل نجات برساند، مقام معظم رهبری است.

وی تأکید کرد: این نامه و امثال این نامه‎‏ها، آتش تهیه برای آشوب‎های بعدی است. این که مقام معظم رهبری نسبت به فتنه‎های آینده هشدار دادند، این یک مصداق است. اینها می‎خواهند با شکستن حریم ولایت، کشور را به آشوب بکشند و با شکستن حریم ولایت به اهداف ناکام خودشان در فتنه 78 و فتنه آمریکایی اسرائیلی 88 برسند.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: مصداق شعر «یکی بر سر شاخه بن می‎برید» کسانی هستند که بر سر سفره نظام نشسته‏‎اند، مسؤولیت‎هایی را پذیرفته‎اند و بخشی از مشکلاتی که هست بدون تردید مدیون تدبیر و نقشه‎های آنها است اما حالا فرار به جلو می‎کنند.

وی تأکید کرد: اگر کشور و نظام را می‎‏خواهیم، اگر استقلال و امنیت امروز را می‎خواهیم، امام فرمودند:

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا کشور آسیب نبیند؛ ممکن است کسانی بگویند شما نقد را برنمی‎تابید. پاسخ این است که ما نقد را بر می‎تابیم لکن نقد، نه تخریب و تهمت.

نماینده مجلس خبرگان افزود: این که رهبر معظم انقلاب را برای حل مشکلات اقتصادی مخاطب قرار دهند، خود می‎دانند که خلاف قانون اساسی و اغواگری است و به نظر می‎رسد در این جریان اصلاح‎طلبان معتدل و اصول گرایان منطقی و خردورز وارد شوند و توجه داشته باشند که اگر پاسخ به این سخنان نادرست داده نشود باید همچنان منتظر حوادث بعدی باشیم، حوادثی که پدیدآورنده‎اش همین نامه و امثال آن است.

 

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان