جمعه، 26 شهريور 1400 - 14:07

دادسرای ارشاد: مردم بی حجابی ها را در اینستاگرام گزارش دهند

شماره: 8029
Aa Aa

دادسرای ارشاد تهران نوشته در صورتی که فیلم یا تصاویری از اقدامات هنجارشکنانه ارسال شود به‌میزان زیادی به فرآیند پیگیری کمک می‌کند.

با ایجاد صفحه دادسرای ارشاد تهران در اینستاگرام؛
دادسرای ارشاد: مردم بی حجابی ها را در اینستاگرام گزارش دهند

کانال رسمی دادسرای ارشاد تهران در پیام‌رسان‌های داخلی و اینستاگرام برای دریافت گزارش‌های مردمی برخی رفتارها از جمله بی حجابی راه‌اندازی شد.

به گزارش اسپادانا خبر، خبرگزاری تسنیم با انتشار این خبر نوشته است:

سرپرست دادسرای ارشاد از شهروندان دلسوز و اخلاق‌مدار تهرانی خواسته است که در راستای مقابله با برخی تلاشها برای ضربه به بنیان خانواده ایرانی با مشاهده هرگونه کشف حجاب یا اقدامات هنجارشکنانه در خودرو، کشف حجاب یا سرو مشروبات یا برگزاری مراسم مختلط رقص در اماکنی همچون سفره‌خانه، کافه، رستوران، مراکز خرید، باغ تالار و...، اطلاع از برگزاری پارتی‌های شبانه یا خانه‌های فساد و فحشا، انتشار مطالب خلاف عفت در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی، موضوع را پس از جمع‌آوری مستندات لازم، به شماره ... در پیام‌رسان‌های بله، سروش، ایتا و... ارسال کنند.

لازم به ذکر است مستندات لازم برای گزارش کشف حجاب و اقدامات هنجارشکنانه در خودرو، شامل فیلم و یا تصاویری از خودروست که سرنشین خاطی و پلاک در آن مشخص باشد. برای گزارش اماکن متخلف، ذکر نام مغازه، آدرس دقیق آن و ذکر زمان وقوع جرم کفایت می‌کند. البته در صورتی که فیلم یا تصاویری از اتفاق مورد نظر به این شماره ارسال شود  به‌میزان زیادی به فرآیند پیگیری کمک می‌کند.

شهروندان می‌توانند با مراجعه به کانالهای دادسرای ارشاد در پیام‌رسان‌ها... در جریان برخورد با موارد تخلف قرار بگیرند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان