در عصر ما خداوند بر این ملت و سرزمین تجلی می‌کند | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 23:46

در عصر ما خداوند بر این ملت و سرزمین تجلی می‌کند

شماره: 22130
Aa Aa

همه بدخواهان امیدوار بودند که اغتشاشات 1401 ایران اسلامی را دچار فروپاشی کند؛ دشمن به قائمه نظام حمله کرده بود تا قاعده را بشکند.

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه عنوان کرد؛
در عصر ما خداوند بر این ملت و سرزمین تجلی می‌کند

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه ‌‌در اجلاسیه سالانه مجمع اساتید، فرماندهان و استادیاران شبکه تربیتی صالحین بسیج گفت:

ائمه جماعات می‌توانند ستون‌های استوار در حلقه‌های صالحین کشور باشند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، او اظهار داشت:

شبکه صالحین، مروج احکام الهی و مبلغ اندیشه‌های نابی هستند که سرچشمه‌های نور و معرفت از آن تابان است. در شبکه‌های صالحین است که مبانی اسلام عزیز تفسیر می‌شود تا علامات دین در دل و ذهن جوانان و نوجوانان ما نهادینه شود و از آن‌ها سربازان مخلصی برای اسلام و انقلاب بسازد.

وی افزود:

ترویج دین با همین شکل و سبک استمرار پیدا می‌کند؛ اینکه برمبنای خواست و اراده گروه‌های مردمی باشد و در نهایت همین انگیزه‌های به‌هم‌پیوسته است که می‌تواند در این زمان پرچم اسلام را به قله‌های عزت جهانی برساند. در عصر ماست که خداوند عالم بر این ملت و سرزمین تجلی می‌کند و فرصتی برای تجدید حیات و احیای اسلام قرار داده و اینجاست که دوباره اسلام ظاهر می‌شود و بدیهی است که همه ستمکاران در کنار هم قرار بگیرند تا آن را براندازی کنند. اینکه غل و زنجیر اسارت از دست و پای انسان باز شود و مکارم اخلاق در جامعه جریان یابد این‌ها مسائل و دستاوردهایی است که تحقق اهداف کفار و مشرکان را با مشکل مواجه می‌کند.دجهاد تبیین نیازمند فعالیت انسان‌های نفوذناپذیر است تا در برابر وسوسه‌های فرهنگی که از هجمه سخت جنگی هم شدیدتر است دوام بیاورند و ایمانشان محفوظ بماند. در حدیث اهل بیت(ع) ایمان و اراده اهل آخرالزمان به کوه‌های رسوخ‎ناپذیر تشبیه شده درحالی که همین اراده‌های نفوذناپذیر، صبح و شام در برابر ذات اقدس پروردگار متواضع و خاضع هستند و ذکر خدا را بر جای می‌آورند.

وی تربیت را بازسازی زیرساخت تمدن نوین اسلام دانست:

بنیان‌های اصیل قدرت بر مبنای تربیت ساخته می‌شود. قدرتی که می‌تواند امکان حاکمیت را خلق کند و تمدن‌ها را رقم بزند از اساس بر پایه‌های اراده مستحکم مردان و زنانی استوار شده که فراتر از فتح کوه‌ها و دره‌ها، ذهن‌هایشان توسط اندیشه‌های ناب اسلامی تسخیر شده است.

او گفت:

غرب به‌تازگی درک کرده که سیستم‌ها باعث پیروزی در جنگ‌ها نمی‌شوند بلکه این انسان‌ها هستند که می‌توانند سرنوشت هر جنگ را رقم بزنند. به همین دلیل است که فراتر از تهاجم فرهنگی و حصر اقتصادی به دنبال ترور، خرابکاری، گسترش ناامنی و جنگ ترکیبی هستند تا چکیده هر آن‌چه تاریخ از شرارت سراغ داشته بر سر ملت ایران خراب کنند. مقابله با این جریان کار ساده‌ای نبوده و در این میان، مظهر نصر و اراده الهی به‌روشنی مشخص است. هیچ نظامی نمی‌توانست حتی در برابر یکی از این توطئه‌ها دوام بیاورد اما جمهوری اسلامی تاکنون در برابر همه این برنامه‌ریزی‌ها ایستادگی کرده و پرچم خود را در اهتزاز نگاه داشته است. این بلاها، آزمون‌های الهی بود که اراده مردان خدا را سنجید و در نتیجه همین امدادهای آشکار و پنهان هم بود که جبهه حق به‌تدریج توانست از تلخی‌های تاریخ اسلام درس بگیرد و قاعده‌های جنگیدن را بیاموزد.

سلامی با بیان اینکه تجربه ملت ایران از مقاومت، همواره شیرین بوده است گفت:

همه آن‌هایی که بدخواه ملت ایران هستند، از کشورهای نظام سلطه گرفته تا محور ارتجاع عربی و حتی اپوزیسیون خارجی امیدوار بودند که اغتشاشات 1401 ایران اسلامی را دچار فروپاشی کند اما حقیقت آن است که امروز آن‌ها خودشان گرفتار فروپاشی و تزلزل شده‌اند و نظام اسلامی همچنان مقتدرانه در میدان است.

وی ابراز کرد:

امروزه همه شاهد هستند که وضعیت شبه‌جزیره عربستان دگرگون شده است و از سوی دیگر، آمریکایی‌ها هم دیگر تمایلی به حمایت از صهیونیست‌ها ندارند. دیگر کسی به فلسطین اشغالی سفر نمی‌کند و مقامات صهیونیستی هم راه به خاک آمریکا ندارند. این ما بودیم که بر آمریکایی‌ها تحمیل کردیم که منطقه ما را دیگر جزو اولویت‌های خود نداند. این روزها فقط دو پایگاه آمریکایی در عراق باقی مانده و خلیج‌ فارس هم به‌کلی پاک‌سازی شده است.

فرمانده کل سپاه گفت:

صهیونیست‌هایی که چند ماه قبل به رجزخوانی افتاده بودند اکنون خیره مانده‌اند زیرا هر روز بیش از 30 عملیات مسلحانه در سرزمین‌های اشغالی صورت می‌گیرد. آن‌ها می‌خواستند سوریه را به آشوب بکشند اما بشار ماند، دوباره به اتحادیه عرب بازگشت و اکنون صهیونیست‌ها خودشان دم از فروپاشی می‌زنند. اتفاقات بزرگی در راه است. امیدها زنده شده و حق دوباره در منطقه طلوع خواهد کرد. این‌ها نشانه دست قدرت الهی است که فضا را فراتر از تصور ما رقم می‌زند. این الگوی فروپاشی قدرت‌هاست که غافلگیرکننده و غیرمعمول اتفاق می‌افتد تا خداوند عالم، قدرت خود را به انسان‌ها نشان دهد.

حسین سلامی در حاشیه اجلاسیه اساتید و فرماندهان شبکه تربیتی صالحین بسیج و در جمع خبرنگاران نیز اظهار داشت:

تحولات منطقه در جهت گسستگی انسجام دشمنان ما پیش می‌رود. وضعیت در سرزمین‌های اشغالی با مجاهدت همه فلسطینی‌ها روند نگران‌کننده‌ای را برای صهیونیست‌ها ایجاد کرده است. شرایط داخلی، اعتراضات سیاسی و اجتماعی خود مردم ساکن در سرزمین‌های اشغالی نشان می‌دهد که نظام سیاسی صهیونیست‌ها یک نظام مستقری نیست. الحمدلله آمریکایی‌ها نیز به شکل گسترده‌ای از منطقه خارج شدند و مجبور شدند که منطقه را از اولویت‌های سیاسی خودشان خارج کنند و روابط ما با همسایگان شرایط مناسب‌تری به خود گرفته است و خبری از انزوای سیاسی که دشمنان برای ما طراحی کرده‌ بودند نیست.

سلامی طراحی گسترده دشمن در اغتشاشات سال گذشته مبنی بر سرنگونی نظام ولایی و مردم پایه و مقتدر ایران اسلامی را بخشی از پازل شوم دشمنان قسم‌خورده این نظام برشمرد:

دشمن به قائمه نظام حمله کرده بود تا قاعده را بشکند چرا که رهبری، قائمه نظام اسلامی و مردم قاعده آن هستند.

  •  

حسین سلامی در مراسم افتتاح فاز نخست بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حضرت نبی اکرم(ص) زاهدان نیز اظهار کرد:

مشی سپاه پاسداران که الهام گرفته از منطق و دیدگاه امامین انقلاب اسلامی هست این است که سپاه جان فدای مردم هست. سپاه آسایش مردم را بر آسایش خود ترجیح می‌دهد و میدان فداکاری و وفاداری هست البته نیروی زمینی سپاه تجلی روح ایثار و فداکاری است. زنجیره‌ای از یک تلاش و مجاهدت سخت کوشانه نیاز است تا طرح های بزرگ که مقیاس ملی دارند به ثمر بنشیند و این اداره سپاه است که در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد. نگاه ما این است که در هر سرزمینی که هستیم پیام آور مواهب الهی یعنی امنیت و سلامت و در کنار آن آرامش و رفاه و پیشرفت باشیم. مردم حیاتی ترین سرمایه انقلاب، نظام و کشور و شایسته فدا شدن هستند و همه ما در راه آرزوهای بلند این مردم فدا خواهیم شد.

وی بیان کرد:

ما برای تحقق آرزوهای این مردم پا به میدان گذاشته این مرام و مشی سپاه است در همه جا که حضور داشته باشد جان فدای ملت هست.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان