دنیا باید از جمهوری اسلامی ایران الگو بگیرد | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 13 اسفند 1402 - 2:45

دنیا باید از جمهوری اسلامی ایران الگو بگیرد

شماره: 12462
Aa Aa

جنتی گفته در وضعیت آشفته آمریکا چیزی به نام اخلاق و انسانیت باقی نمانده و این باید درس عبرتی برای کسانی شود که همچنان چشم به آمریکا دارند.

دبیر شورای نگهبان ایران عنوان کرد؛
دنیا باید از جمهوری اسلامی ایران الگو بگیرد

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در جلسه این شورا گفت:

تحلیلگران و نویسندگان مستقل در دنیا باید سال‌ها اتفاقات اخیر آمریکا که منجربه ایجاد خشونت، شکاف‌های عمیق در جامعه و حاکمیت و بی‌اخلاقی‌های زیادی شد را بررسی کنند تا درس عبرتی برای کسانی شود که همچنان چشم به این کشور بحران‌زده دارند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی اظهار کرد:

وضعیت به قدری در آمریکا آشفته شده که دیگر چیزی به نام دموکراسی، اخلاق و انسانیت باقی نمانده و حاکمان این کشور صرفاً به فکر منافع شخصی و جناحی خود هستند.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه آمریکا سالهاست با بحران‌های عمیقی دست و پنجه نرم می‌کند اما عملکرد و رفتار ترامپ سرعت آن را بیشتر کرد افزود:

ترامپ تا توانست کشورهای وابسته به خود مثل عربستان که به گفته خودشان مثل گاو شیرده برای آنهاست را دوشید و از آنها باج گرفت و با بحرانی که در کشورش ایجاد کرد وضعیت اقتصاد، سیاست و شکاف‌های اجتماعی و هویتی آمریکا را بغرنج‌تر کرد.

وی گفت:

دنیا باید از جمهوری اسلامی ایران الگو بگیرد و به آمریکای بحران‌زده باج ندهد و سیاست مستقل خود را داشته باشد. ما نیز در داخل باید همچنان در مسیر امام(ره) و رهبر انقلاب که همان صراط مستقیم است، حرکت کنیم و با تکیه بر توان و ظرفیت‌های داخلی، خود را مقاوم سازیم. از طرفی مسئولان نیز باید به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم که دچار مشکل شده رسیدگی فوری کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان