سه شنبه، 5 مرداد 1400 - 1:34

دونالد ترامپ آماده گفت‌وگو با تهران است

شماره: 10218
Aa Aa

مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا با اعلام این خبر گفته انتخابات ایران جعلی بوده و ملت ایران مستحق "انتخابات حقیقی" است.

ایران 70 درصد از بودجه حزب الله لبنان را می‌دهد؛
دونالد ترامپ آماده گفت‌وگو با تهران است

برایان هوک، مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه العربیه مدعی شد:

زمانی که به عربستان سفر کردم، سلاحی که ایرانی ها به حوثی ها می دهند را دیدم. من در سفرم به ریاض در رابطه با تهدیدات حوثی ها با خالدبن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان رایزنی کردم.

وی گفت: آمریکا نمی خواهد که نسخه دیگر حزب الله را در مرزهای عربستان ببیند. واشنگتن در تلاش است که هرگونه حمایت مالی ایران به حوثی ها را متوقف کند و راهبرد ما در رابطه با ایران در سه محور است؛ تحریم های اقتصادی، انزوای دیپلماتیک و تهدید به استفاده از قدرت نظامی بازدارنده.

به گزارش اسپادانا خبر، این مقام آمریکایی در رابطه با سوریه مدعی شد گفت:

هدف ما خارج کردن نیروهای ایرانی از سوریه است. شبه نظامیان ایرانی تحرکات خود در خاک سوریه را از سر گرفته‌اند و به شمال این کشور منتقل شدند.

هوک گفت که هزینه بازسازی سوریه 400 میلیارد دلار خواهد بود و روسیه این هزینه را پرداخت نمی کند و ما نیز تا زمان خروج کامل نیروهای ایرانی از سوریه هیچ پولی برای بازسازی این کشور پرداخت نخواهیم کرد.

وی مدعی شد: ایران 70 درصد از بودجه حزب الله لبنان را می‌دهد و سیاست‌های آمریکا علیه تهران حزب الله را ضعیف کرد تا جایی که سید حسن نصرالله دبیرکل این حزب درخواست کمک رسانی کرد. ما از نتایج تحریم هایی که علیه حزب الله وضع کردیم خوشنود هستیم و از اقدام آلمان در قرار دادن این حزب در لیست تروریست ها تمجید می کنیم.

برایان هوک با بیان این که دونالد ترامپ آماده گفت‌وگو با تهران است مدعی شد: حزب الله لبنان که ایران آن را ساخت همان مشکلاتی را برای مردم لبنان ایجاد خواهد کرد که ملت ایران از آن رنج می برد.

وی گفت: نسبت به تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران خوشبین هستیم و با هم پیمانان خود برای تمدید این تحریم ها علیه ایران در شورای امنیت تلاش می کنیم.

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که انتخابات ایران جعلی بوده و ملت ایران مستحق "انتخابات حقیقی" است.

برایان هوک گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آماده مذاکره با ایران است و مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور نیز شروطی برای این مذاکره وضع کرده است. وی همچنین مدعی شد که ایران نفوذ خود در عراق را از دست داده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان