دوشنبه، 11 مهر 1401 - 21:27

رهبر انقلاب در 40 سال گذشته لحظه‌ای از ما غافل نشد

شماره: 19242
Aa Aa

او با بیان این که باید از دوستان عزیزمان در سپاه پاسداران قدردانی بکنیم گفته امام خمینی(ره) بزرگترین الهام‌بخش حزب‌الله و الگوی نیروهای آن است.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان؛
رهبر انقلاب در 40 سال گذشته لحظه‌ای از ما غافل نشد

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان پس از پایان مراسم جشن چهل‌سالگی حزب‌الله در ضاحیه بیروت در یک سخنرانی امام خمینی(ره) را بزرگترین الهام‌بخش حزب‌الله در عصر معاصر دانست.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، او گفت:

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران الگوی نیروهای حزب‌الله است و حزب‌الله دنباله‌روی سیره و منش ایشان هستند.

وی ادامه داد:

هیچ کس تصور نمی‌کند که کارزارهای تبلیغاتی، جنجال‌های تبلیغاتی، توهین و دروغ علیه حزب‌الله بتواند عزم مقاومت را تضعیف کند. ما همگام با پیشرفت‌ تسلیحاتی و فن‌آوری به‌سمت توسعه زیرساختارها و امکانات و قابلیت‌ها نظامی پیش می‌رویم.

او گفت:

تهدیدات اسرائیل در مورد ترسیم مرزهای دریایی بی‌ارزش است. تصمیم و رویکرد ما روشن است و منتظر روزهای آینده هستیم تا بر اساس آنچه در آینده رخ می‌دهد عمل کنیم. مسئله فلسطین نیز جزء دین و فرهنگ و شرف و آبرو و اعتبار امت اسلام است و در آن جای عقب کشیدن و بی‌طرفی وجود ندارد. راهبرد اصلی ما در قبال فلسطین، تکیه بر انقلاب فلسطینیان و مخالفت آنان با عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیست است.

وی سوریه را اساس محور مقاومت خواند و گفت:

سوریه زیربنای محور مقاومت، جبهه استقامت و تسلیم نشدن در برابر شرط و شروط اسرائیل است. روز به روز بیشتر و بیشتر به درستی و تصمیم خود برای رفتن به سوریه متقاعد می‌شویم. اگر سوریه بار دیگر با موج دیگری از درگیری و مقابله با تروریسم مواجه شود از رفتن به سوریه و حضور در میدان‌های نبرد تردید نخواهیم کرد. ما در محور مقاومت باقی می‌مانیم و روی این محور به‌عنوان یک محور قدرت برای مقابله با پروژه‌های هژمونی و دفاع از مقدسات حساب باز می‌کنیم. ما هیچ مشکلی برای توسعه روابط لبنان به‌ویژه با کشورهای حوزه خلیج فارس نداشته و نداریم اما برخی می‌خواهند لبنان را به یک دست‌نشانده تبدیل کنند و این چیزی است که ما نمی‌پذیریم. ما به‌سمت جنگ داخلی یا درگیری‌های فرقه‌ای کشیده نشده‌ایم و کشیده نخواهیم شد. ایالات متحده درصدد کشاندن حزب‌الله به درگیری با ارتش و نیروهای امنیتی لبنان است و این یک پروژه دائمی و اعلام‌شده آمریکاست. برنامه اصلی ما در مرحله بعدی همکاری با گروه‌های مختلف سیاسی لبنان برای ساختن کشوری قوی و عادل است.

وی با بیان اینکه "میزان مداخله سفارت آمریکا در دوره اخیر، بیش از هر زمان دیگری است" افزود:

ما به‌دنبال یک کشور مستقل واقعی هستیم که تابع سفارت آمریکا یا هر سفارت دیگر یا قدرت خارجی نباشد.

نصرالله گفت:

باید به‌نمایندگی از شما از جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی قدردانی کنیم که همان روز اول حتی در حیات امام خمینی(ره) از ما حمایت کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همواره اهتمام ویژه‌ای به حزب‌الله داشتند و باید از ایشان تشکر کنیم که در طول این 40 سال، 10 سال در طول حیات امام و 30 سال در مدت رهبری انقلاب اسلامی لحظه‌ای از ما غافل نشد. باید از دوستان عزیزمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر و قدردانی بکنیم که از ابتدا آمدند و با ما بودند و در پادگان‌های آموزشی تجربه‌های خودشان را به ما منتقل کردند و روحیه جنگیدن و شهادت را به ما آموختند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان