دوشنبه، 4 مرداد 1400 - 23:32

روحانی دوران ریاست جمهوری خویش را دوران گشایش و پیشرفت خواند

شماره: 10193
Aa Aa

روحانی گفته اگرچه دولت او به دولت صلح و ثبات معروف شده اما اقدامات صورت گرفته در حوزه قدرت ملی به هیچ وجه با دوره‌های قبل قابل مقایسه نیست.

مستمری بگیران توانسته‌اند ۹ برابر مستمری دریافت کنند؛
روحانی دوران ریاست جمهوری خویش را دوران گشایش و پیشرفت خواند

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در دومین جلسه برنامه ریزی برای تحقق شعار جهش تولید اظهار داشت: با تلاش همه جانبه در مسیر جهش تولید باید نقشه‌ها و برنامه‌های دشمنان ایران و ملت را که همواره بدنبال ناکارآمد نشان دادن نظام و دولت بوده اند نقش بر آب می‌کنیم.

او با بیان اینکه تحقق شعار جهش تولید نماد تمام عیار کارآمدی نظام خواهد بود گفت: توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور با جهش تولید، افزایش امید، اعتماد و رضایت مردم را بدنبال خواهد داشت.

روحانی با تاکید بر اینکه محقق شدن شعار جهش تولید و اشتغال فراگیر نیازمند یک همکاری همه جانبه و تلاش همگانی است خاطرنشان کرد: باید در نظر داشته باشیم که تحقق این شعار صرفا برعهده دولت و یک دستگاه خاص نیست اگرچه میدان داری آن با دولت است.

به گزازش اسپادانا خبر، رییس جمهور با تاکید بر پررنگ بودن نقش و سهم مردم در تحقق شعار جهش تولید تصریح کرد: مشارکت جدی و نقش آفرینی مردم و مساعدت و همکاری همه قوا و دستگاه‌ها در این موضوع ضروری و لازم است.

روحانی با اشاره به اهمیت نقش دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای در این زمینه گفت: دستگاه‌های اجرایی و تبلیغاتی می‌بایست با ارائه راهکارها، شیوه‌ها و آموزش‌های موثر و کارآمد، نحوه مشارکت مردم در تحقق این شعار را تبیین و تحلیل کنند تا مردم بتوانند با مشارکت فعال خود نقش آفرین باشند.

رییس جمهور در ادامه اظهار داشت: دولت و تمامی وزرا و روسای دستگاه‌ها باید با تلاش‌های خود و همکاری با سایر قوا از جمله مجلس شورای اسلامی در تصویب قوانین و سازوکار‌های حقوقی تقویت کننده جهش تولید و حذف قوانین دست و پاگیر و موانع پیش روی تحقق این شعار تلاش کنند.

روحانی همچنین در این جلسه با تعیین ماموریت‌های ویژه برای دستگاه‌های اجرایی برای پیشرفت کشور تاکید کرد: هر دستگاهی باید راهبرد خود را در این زمینه مشخص و به طور مداوم گزارش ها، اطلاعات و فعالیت‌های خود را با دقت و پردازش مناسب منتشر و منعکس کند.

رییس جمهورهمچنین با تاکید بر خودداری از انعکاس گزارش‌ها و اطلاعات غیرموثر اظهار داشت: ارائه گزارش‌ها و اطلاعات باید به گونه‌ای باشد که مردم دریافت عینی و ملموس از اثر بخشی اقدامات دستگاه‌ها داشته باشند.

روحانی با اشاره به ضرورت طراحی پیوست رسانه‌ای و افکار عمومی از سوی دستگاه‌ها در راستای معرفی دستاورد‌ها و اقدامات برای تحقق شعار تولید افزود: تمامی دستگاه‌های تبلیغاتی کشور اعم از رسانه ملی، خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها باید در این زمینه مشارکت داشته باشند.

رییس جمهور تاکید کرد: ارائه این دستاورد‌ها صرفا بیان اقدامات دولت و یا یک دستگاه اجرایی یا اقتصادی خاص نیست بلکه دستاورد ملت، نظام و حاصل همکاری قوای سه گانه و نیرو‌های مسلح کشور است که در سخت‌ترین سال با وجود اعمال تحریم‌های شدید و غیرقانونی و همچنین پیامد‌های سخت شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد کشور و جهان، بدست آمده است.

روحانی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در دو دوره یازدهم و دوازدهم از این دوران به عنوان دوران گشایش و پیشرفت یاد کرد و گفت: در دولت یازدهم اگر چه تحریم‌ها برقرار بود اما با اقداماتی مانند توافق اولیه در ۱۰۰ روز اول و تعدیل تحریم‌ها ماهانه ۷۰۰ میلیون دلار از اموال بلوکه شده ایران آزاد می‌شد و اقدامات بسیار مهمی انجام گرفت که در نهایت به توافق هسته‌ای و موفقیت در زمینه هسته‌ای و رفع تحریم‌ها منجر شد.

رییس جمهور افزود: در دوره سه ساله اخیر یعنی دوره مقاومت و بردباری پس از خروج آمریکا از برجام با سیاست ذاتی آمریکایی‌ها یعنی قرار دادن زانو بر گلوی مخالفان خود مواجه شدیم و آن همین اقدامی است که امروز به وضوح در آمریکا شاهد آن هستیم.

روحانی خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها با سیاست «زانو بر گلو» شدیدترین تحریم‌ها را علیه دولت و ملت ایران اعمال کردند و هدف‌شان این بود که مردم در تأمین اولیه‌ترین امکانات زندگی خود نظیر انرژی، آب، برق، گاز، مواد غذایی و دارو دچار مشکل شوند و با افزایش فشار‌ها این روند به فروپاشی کشور منجر شده و آن‌ها بتوانند به هدف اساسی خود که از ابتدا آن را دنبال می‌کردند، یعنی تغییر نظام سیاسی در ایران برسند.

رییس جمهور افزود: امروز پس از گذشت بیش از ۲ سال از فشار آنان دولت با هدایت‌های رهبری و همراهی مردم و وحدت و انسجامی که در جامعه بوجود آمده، نگذاشته زانوی آمریکایی‌ها برگلوی ملت فشار آورده و نفس آن‌ها را تنگ کند.

روحانی خاطر نشان کرد: امروز نه تنها در تأمین کالا‌های اساسی زندگی مردم از جمله غذا و دارو و خدمات ضروری مورد نیاز دچار مشکل نیستیم بلکه حتی توانسته‌ایم علیرغم سنگین‌ترین و شدیدترین تحریم‌های اقتصادی رشد منفی اقتصادی را جبران کرده و حتی در برخی زمینه‌ها شاهد رشد و پیشرفت باشیم.

رییس جمهور با اشاره به اینکه در برخی از بخش‌ها حرکت‌های خوبی انجام شده و اقداماتی به ثمر رسیده که فوق انتظار بوده است گفت: در زمینه رفاه اجتماعی و بهره‌مندی اقشار کم برخوردار کار بزرگی انجام گرفته و مستمری بگیران توانسته‌اند ۹ برابر مستمری دریافت کنند.

روحانی با اشاره به اینکه در سال‌های قبل از دولت تدبیر و امید میزان اضافه حقوق کارمندان با تورم همخوانی نداشت گفت: در دولت تدبیر و امید تلاش کرده‌ایم نسبت واقعی میان تورم و افزایش حقوق‌ها و مزایا وجود داشته باشد و در حوزه‌های دیگر مثل فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان، دولت الکترونیک، گردشگری و محیط زیست نیز شاهد پیشرفت‌های بسیار خوبی بوده‌ایم.

رییس جمهور با تقدیر از تمامی دست‌اندرکارانی که در این سال‌ها با مقاومت و بردباری زمینه‌های رشد و پیشرفت را در کشور بوجود آورده‌اند به حرکت‌های امیدآفرینی که اخیراً در بورس آغاز شده اشاره کرد و افزود: باید این تلاش‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که با شفافیت و تعادل دقیق در این بازار بتوانیم این حرکت بزرگ را ماندگار کنیم و مردم احساس کنند که یک اقدام مؤثر در اقتصاد کشور و زندگی آن‌ها انجام گرفته است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: اگر چه این دولت به دولت صلح و ثبات معروف شده اما اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در حوزه قدرت ملی و از جمله قدرت دفاعی و تأمین تجهیزات مورد نیاز بخش دفاعی کشور به هیچ وجه با دوره‌های قبل قابل مقایسه نبوده و در مجموع کار عظیم و بزرگی در طول سال‌های گذشته از عمر دولت تدبیر و امید انجام شده است.

روحانی ارتباط مستمر مردم با کارشناسان و متخصصان در تحقق اهداف نظام را امری ضروری و قابل توجه دانست و افزود: در آستانه ورود به سده جدید، کشور می‌بایست دستاورد‌های بزرگ در مسیر توسعه و پیشرفت داشته باشد و تحقق شعار تولید، دروازه ورود ایران به سال ۱۴۰۰ و قرن جدید خواهد بود.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان