دوشنبه، 14 آذر 1401 - 7:38

روحانی می گوید شبی نبوده که با خیال آسوده سر به بالین بگذارد

شماره: 12547
Aa Aa

رئیس جمهور ایران گفته از اینکه مردم صبح بابت تامین مایحتاج خود در مغازه می روند و اجناس از قیمت تعادلی خود خارج شده احساس رنج می کند.

در آیین بهره برداری از طرح‌های وزارت جهاد کشاورزی؛
روحانی می گوید شبی نبوده که با خیال آسوده سر به بالین بگذارد

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در آیین بهره برداری از طرح‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت:

در دهه‌ها و قرن‌های اخیر شاید بسیار اندک باشد که ملتی را چنین تحت فشار قرار داده باشند تا در برابر یک جلادی سر فرود بیاورند. ما همیشه در این سه سال نگران بودیم و خدا را گواه می‌گیرم شبی نبود که با خیال آسوده سر به بالین بگذارم. در همه این سه سال احساس من همان احساس هشت سال دوران دفاع مقدس و مسئولیت‌هایی که در جنگ داشتم، بوده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، روحانی اضافه کرد: 

البته برای مردم رنج فراوانی بود؛ اینکه مردم صبح بابت تامین مایحتاج خود در مغازه می روند احساس رنج می‌کنم؛ وقتی می‌بینم اجناس از قیمت تعادلی خود خارج شده است. سه سال ما را در تحریم شدید و یک جنگ بی‌نظیر قرار دادند. منابع مالی ما را در دنیا قفل کرده‌ و نگذاشتند از منابع مالی خود استفاده کنیم و اجازه ندادند نفت و میعانات گازی را صادر کنیم و در سایر صادرات برای ما مشکل درست کرده‌اند اما با همه این اوصاف ملت ما ایستادگی کرد و به رغم همه سختی ها تا امروز در ۱۰ ماه امسال حدود ۳۰ میلیارد دلار واردات و بیش از ۲۸ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم. البته این رقم باید بیشتر باشد اما به دلیل کرونا امسال سخت‌تر شد و در اسفند فروردین و اردیبهشت صادرات ما تقریباً تعطیل شد که امیدوارم در دو ماه پایانی بتوانیم مقداری از آن را جبران کنیم. ملت در برابر تحریم نظر برابر فشار و توسعه پیروز ایستادگی و مقاومت کرد، متحد بود و دست به دست هم داد تا اتحاد، وحدت و یکپارچگی باقی بماند و به اهداف بلند خود برسیم.

وی یکی از مسیرهای مبارزه با فساد را حدنگاری دانست و اضافه کرد:

حدنگاری می‌تواند تحول بزرگ در کشور ایجاد کند و تاکید می‌کنم ما آماده‌ تامین منابع هستیم و تا آخر دولت همه زمین‌ها اسناد مالکیت بگیرند و حدهای آن مشخص شود تا کسی نتواند به این اراضی تجاوز کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان