شنبه، 2 بهمن 1400 - 14:48

سازمان نظام پزشکی خواستار جلوگیری از بازگشایی مدارس شد

شماره: 11094
Aa Aa

در این نامه آمده به خطر انداختن جان میلیون‌ها دانش آموز، آموزگار و خانواده‌های ایشان می‌تواند در کمترین فاصله زمانی به یک فاجعه انسانی تبدیل شود .

در نامه‌ای به ستاد ملی کرونای ایران؛
سازمان نظام پزشکی خواستار جلوگیری از بازگشایی مدارس شد

رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ایران در نامه‌ای از ستاد ملی کرونا درخواست کرد جلوی بازگشایی مدارس در تمامی مناطق و مقاطع را بگیرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نظام پزشکی، در نامه عباس آقازاده به ستاد ملی کرونا آمده است: ستاد ملی مبارزه با کرونا ازجان میلیونها دانش آموز دفاع کند!
وزیر آموزش و پرورش طی بیاناتی در اجلاس با مدیران مربوطه اظهار داشته‌اند که مدارس باید از شنبه ۱۵شهریور، بطور حضوری بازگشایی شوند. این «دستور» جناب وزیر با شرایط حاکم بر همه گیری ویروس کرونا و وضعیت« قرمز» بسیاری از مناطق کشور، همخوانی ندارد. 

به خطر انداختن جان میلیون‌ها دانش آموز و آموزگار و خانواده‌های ایشان و دخالت در کارشناسی تخصصی نحوه مقابله و مبارزه با بیماری از سوی مسؤلین غیرمرتبط با امور بهداشتی، می‌تواند در کمترین فاصله زمانی به یک فاجعه انسانی تبدیل شود .

لذا از مسؤلین ستاد ملی مبارزه با کرونا، جدا تقاضا می‌کنیم ضمن اعمال قاطعیت در اجرای فرامین بهداشتی و پروتکل‌های ملی مبارزه با کرونا از احتمال بازگشایی حضوری مدارس در همه مقاطع تحصیلی و در کلیه استانها و مناطق کشور اکیدا جلوگیری بفرمایند.

دکتر عباس آقازاده            
رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان