جمعه، 26 شهريور 1400 - 15:21

سه کشور اروپایی خواستار توقف فعالیت های موشکی ایران شدند

شماره: 7229
Aa Aa

نمایندگان انگلیس، فرانسه و آلمان از سازمان ملل خواسته اند تا گزارش کاملی درباره فعالیت موشک‌های بالستیک ایران ارائه دهد.

در نامه ای به دبیر کل سازمان ملل متحد؛
سه کشور اروپایی خواستار توقف فعالیت های موشکی ایران شدند

به گزارش اسپادانا خبر، سه کشور اروپایی با مطرح کردن ادعاهایی از دبیر کل سازمان ملل متحد درخواست کردند تا گزارشی درباره فعالیت‌ موشک‌های بالستیک ایران ارائه دهد.

نمایندگان انگلیس، فرانسه و آلمان در سازمان ملل طی نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل مدعی شدند که اقدام اخیر ایران در ساخت و راه‌اندازی موشک‌های بالستیک دارای تاثیرات بی ثبات کننده در منطقه بوده و تنش‌های موجود را افزایش می‌دهد.

نمایندگان این سه کشور اروپایی مدعی شدند که فعالیت‌های ایران با قطعنامه سال 2015 شورای امنیت سازمان ملل در تضاد است. در این قطعنامه از ایران خواسته شده تا از هرگونه فعالیتی که شامل موشک‌هایی باشد که قادر به حمل کلاهک‌های هسته‌ای است خودداری کند.

این سه کشور اروپایی در حالی مدعی شده‌اند که آزمایش‌های موشکی ایران ناقض قطعنامه یاد شده است که در این قطعنامه تنها با لحنی غیرالزام‌آور از ایران «خواسته شده» موشک‌هایی را که «برای داشتن قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند»، آزمایش نکند. تهران نیز بارها تأکید کرده هیچ کدام از موشک‌هایش برای حمل کلاهک‌ هسته‌ای طراحی نشده‌اند. 

نمایندگان انگلیس، فرانسه و آلمان از گوترش خواستند تا در گزارش بعدی خود که انتظار می‌رود در ماه ژوئن منتشر شود، گزارش کاملی درباره فعالیت موشک‌های بالستیک ایران ارائه دهد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان