پنجشنبه، 14 مهر 1401 - 23:17

سپاه از خرابکاری عربستان و امارات در اقتصاد ایران خبر داد

شماره: 6863
Aa Aa

سردار حاجی زاده  گفته: سپاه پاسداران یکسال است به دعوت وزارت نیرو در حوزه آب ورود کرده| به دنبال خرابکاری در حوزه موشکی ایران هستند.

میزان کاهش بارندگی در ایران غیر طبیعی است؛
سپاه از خرابکاری عربستان و امارات در اقتصاد ایران خبر داد

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جشواره سلمان فارسی طی سخنانی اظهار داشت: ملت ها در جنگ‌هایی که تا کنون رخ داده سیب‌های زیادی متحمل شده‌اند و هزینه‌های زیادی هم برای کاهش این آسیب‌ها اختصاص داده شده است. 

وی افزود: در ایران برای اولین بار برای نگهداری مهمات از تونل‌های زیر زمینی در سال 63 استفاده شد و تا به امروز هم برای نگهداری و ساخت موشک از این روش استفاده می‌شود و تا جایی که من اطلاع دارم در تمام نیروهای مسلح این روند طی می‌شود. 

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: با گذشت زمان شرایط تغییر کرده است. باید بپذیریم که تهدیدات ادامه دارد و باید بدانیم همه تهدیدات هم نظامی نیست. شاید بتوان گفت تهدیدات غیر نظامی امروز چند برابر تهدیدات نظامی است. 

وی تصریح کرد: امروز آسیب‌هایی که کشور و ملت ما می‌بیند عمدتا در بخش غیرنظامی و عدم اجرای پدافند غیرعامل است. یکی از زمینه‌های دشمنی در حوزه اقتصاد است که در این حوزه با جلوگیری از فروش نفت و مبادلات ارزی کار خود را شروع کرده‌اند. تجربه نشان داده است که دشمن در هر زمینه‌ای بتواند ما را تهدید می‌کند و بخشی از این کار توسط عوامل خارجی و بخشی هم توسط عوامل داخلی انجام می شود. 

سردار حاجی زاده عنوان کرد: یکی‌ از ابزارهای دشمن، عملیات روانی و رسانه‌ای است و اینها ابزارهایی برای دشمنی با ملت ما است.

وی‌ با اشاره به تهدیدات زیست محیطی گفت: ‌وقتی روند بارش ها در 10 تا 15 سال گذشته را ارزیابی می کنیم می بینیم که بارش در کشورهای ‌پیرامونی ما افزایش داشته و در کشور ما کاهش داشته است. لذا نباید با این موضوع ساده برخورد کرد. آیا مسئولان امر نباید با حساسیت با این موضوع برخورد کنند؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: همین اتفاقی که در سال‌های اخیر در خلیج فارس و دریای عمان اتفاق افتاد موجب شد بسیاری از صیادان ما بیکار شوند و از سوی دیگر برخی قراردادهای ضدصنعتی امضا می‌کنند و اینکه کشوری مانند امارات می آید خوراک ماهیان را از دریا استخراج می‌کند و در بیابان میریزد طبیعی نیست.

وی اظهار داشت: امروز عرصه جنگ‌ گسترش پیدا کرده است. همانطور که ما موشک‌هایمان را جایی می بریم که آسیب نبینند، اقتصاد هم باید مقاوم باشد. اگر اصل دشمنی دشمنان را پذیرفته ایم خب پس باید خیلی حواس‌مان را جمع کنیم. با این رشد فضای سایبری در کشور اگر از آن سوی مرزها می‌توانند در بخش‌های زیرساختی ما عملیات سایبری انجام دهند ما در بخش های غیر نظامی بسیاری از این تهدیدات را جدی نگرفته ایم. لذا باید در حوزه پدافند غیر عامل نگاه‌مان را متحول کنیم.

وی‌ گفت: ردهای سعودی ها و اماراتی ها در اقتصاد ما پیداست. عربستان در پاکستان پول می‌دهد و انسان اجیر می‌کند تا صدها عملیات علیه ما انجام دهند که یکی از آنها موفق می شود و 27 پاسدار ما شهید شدند.

سردار حاجی زاده عنوان کرد: ما یکسال است که به دعوت وزارت نیرو در حوزه آب ورود کرده ایم و خود آنها هم فهمیده اند که در چند سال گذشته اتفاقاتی در حوزه آب افتاده است. الان اعلام کرده‌اند که به دنبال خرابکاری در حوزه موشکی ما هستند. ما چند سال است که این موضوع را فهمیده ایم ولی صدایش را در نیاورده ایم. آنها تلاش می کردند تا در قطعاتی خرابکاری کنند و موشک‌ها روی هوا منفجر شود اما تا الان هیچ غلطی نتوانستند بکنند. چون ما از قبل پیش بینی کردیم و در این بخش مقاوم سازی کردیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: ما قطعا پیروز و موفقیم و در حوزه‌هایی که احتمال آسیب پذیری داریم را مقاوم می‌کنیم. حرکت رو به قله باید ادامه پیدا کند. با این بیانیه رهبر انقلاب این باقی‌مانده راه را هم طی کنیم  و اگر به قله برسیم دیگر کارها راحت می‌شود و دشمن هم‌ناامید می‌شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان