سپاه پاسداران گروه امر به معروف و نهی از منکر کرونا تشکیل داد | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 12 مهر 1402 - 21:02

سپاه پاسداران گروه امر به معروف و نهی از منکر کرونا تشکیل داد

شماره: 11490
Aa Aa

یزدی می گوید این گروه با کسانی که با بی‌توجهی به تذکرات و توصیه‌ها سلامتی مردم را تهدید می کنند برخورد می‌کند اما کار ارشادی در اولویت قرار دارد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ؛
سپاه پاسداران گروه امر به معروف و نهی از منکر کرونا تشکیل داد

محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: ما امروز با شرایط ویژه‌ای روبه رو هستیم و بر همین اساس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین سپاه محمد رسول الله (ص) تهران چند کار ویژه را با هدف جلوگیری از شیوع ویروس در سطح شهر مد نظر قرار داده و دنبال می‌کند. ابتدا موضوع آموزش شیوه‌های پیشگیری از ابتلا و اطلاعات مهم در خصوص کویید- 19 در فضای مجازی است که با پیک سوم این بیماری توسط گردان‌های سایبری برای مردم مجدداً آغاز شده و به صورت جدی پیگیری می‌شود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از خانه ملت، فرمانده سپاه تهران بزرگ توزیع رایگان و صلواتی ماسک را از جمله کارویژه‌های سپاه در پیک سوم کرونا دانست و افزود:

آغاز روند ضد عفونی کردن اماکن عمومی مانند مترو، ایستگاه‌های اتوبوس، قطار و فروشگاه های بزرگ و ایجاد نقاهتگاه‌های وسیع که اگر بیمارستان‌‎ها با مشکل و محدودیت‌های فیزیکی مواجه شدند بتوانیم بخشی از بیماران را پیش از بستری در بیمارستان و یا در دروان نقاهت در این محل قرنطینه کنیم. البته نقاهتگاه‌ها پیش از این ساخته شده و اکنون به صورت‌های دیگر در حال استفاده است اما تصمیم داریم فضای فیزیکی و امکانات تجهیزاتی آن را گسترش دهیم.

یزدی اضافه کرد: برای مقابله با افرادی که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی بی‌توجه هستند گروهی را با نیروی انتظامی و کادر درمانی و پزشکی تشکیل دادیم تا آنها را با امر به معروف و نهی از منکر ارشاد کرده و در صورت بی‌توجهی به تذکرات و توصیه‌ها به دلیل رفتار پرخطر و تهدید سلامتی مردم با آنها برخورد می‌کنیم اما کار ارشادی در اولویت قرار داشته، بر همین اساس ماسک رایگان را در اختیار افرادی قرار می‌دهیم که بدون ماسک در اماکن‌های عمومی حاضر شدند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) گفت: آمادگی داریم تمامی امکانات بیمارستانی مانند آمبولانس و مراکز بهداشتی سپاه تهران را در صورت لزوم در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار دهیم. در حال حاضر نیز از تمام ظرفیت بیمارستان بقیه‌الله برای بستری و درمان بیماران کرونایی استفاده می‌شود و در صورت نیاز تمامی درمانگاه‌های خود را به بیماران کرونایی اختصاص خواهیم داد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان