پنجشنبه، 1 مهر 1400 - 9:06

صافی گلپایگانی: اختلاس‌ها در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست

شماره: 7082
Aa Aa

این مرجع تقلید می گوید: ما مدّعی هستیم که نظام ما یک نظام پاک است و مسئولان ما صالح هستند. پس چرا چنین مواردی پیش می‌آید؟

با اظهار تأسف از وضعیت تورم و گرانی‌ در ایران؛
صافی گلپایگانی: اختلاس‌ها در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست

به گزارش اسپادانا خبر، آیة الله صافی گلپایگانی در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بنده از اینکه هیئت جمهوری اسلامی به عراق سفر نمودند بسیار خوشحال شدم. الحمدلله سفر بسیار موفّق و لازمی بود که در این شرایط و اوضاع باید انجام می‌گرفت. هم دیدارها و هم توافق‌هایی که بین دو کشور مهمّ عراق و ایران انجام شد بسیار خوشحال‌کننده و مسرّت‌بخش بود و ان‌شاء الله بیش از پیش ادامه پیدا کند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم ارتباط نظام جمهوری اسلامی با جهان و کشورهای منطقه افزود: سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران باید ارتباط با جهان بخصوص کشورهای منطقه با حفظ عزّت و مصالح نظام باشد و امثال این سفرها ادامه پیدا کند تا با تدبیر و عقلانیت، بتوانیم به نفع عزّت و پیشرفت اسلام و مردم عزیزمان گام برداریم.

این مرجع تقلید با اظهار تأسف از وضعیت تورّم و گرانی‌ در ایران بیان داشت: مردم ایران، متدیّن، صالح و بسیار شریف می‌باشند که در این اوضاع و شرایط بد اقتصادی، برای خدا و به خاطر اسلام صبر می‌کنند. این اخلاق و بردباری مردم، وظیفه مسئولان را بسیار سنگین می‌کند. تمام همّ و غمّ مسئولان باید ادای وظیفه نسبت به این مردم شریف و بزرگوار باشد تا بتوانند اسباب رنج و زحمت آنها را برطرف و موجبات آسایش و رفاه ایشان را فراهم آورند.

آیة الله صافی گلپایگانی گفته: شنیدن اخباری که انسان راجع به اختلاس‌ها و دزدی‌هایی که در نظام اقتصادی کشور می‌شود بسیار ناراحت‌کننده و تعجّب‌آور است. این اختلاس‌ها اصلاً در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم بزرگوار ایران نیست و چرا سیستم اقتصادی و نظام بانکی ما باید طوری باشد که به راحتی بتوانند این‌طور پول بیت المال را ببرند و خودشان هم فرار کنند؟! چرا بستر و زمینه اینگونه دزدی‌ها آماده و فراهم است؟! همین چیزهاست که اسباب ناراحتی و نارضایتی مردم می‌شود. ما مدّعی هستیم که نظام ما یک نظام پاک است و مسئولان ما صالح هستند. پس چرا چنین مواردی پیش می‌آید؟! باید هر چه سریع‌تر و قاطعانه زمینه این دزدی‌ها را از بین برد تا بیت المال محفوظ بماند و اعتماد مردم به نظام اقتصادی و قضائی برگردد.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان