شنبه، 2 بهمن 1400 - 15:34

صدای عاشورا به بهانه کرونا نباید خاموش شود

شماره: 10581
Aa Aa

محمد‌تقی ‌رهبر با بیان این که کرونا سلامت مردم را به طور جدی به خطر انداخته گفته بمب و موشک‌ هم باعث نشد مساجد و تکیه‌ها در ماه محرم خالی بمانند.

امام‌جمعه موقت اصفهان اعلام کرد؛
صدای عاشورا به بهانه کرونا نباید خاموش شود

محمد‌تقی ‌رهبر، امام‌جمعه موقت اصفهان گفت:

ماه محرم و صفر برای شیعیان جهان،‌ مخصوصاً برای ایرانی‌ها، معنا و مفهوم ویژه‌ای دارد. به همین دلیل برنامه‌ریزان و دست‌اندرکاران باید از همین امروز با وضعیت موجود، شرایط را برای عزاداری عاشقان سیدالشهدا مهیا کنند؛ یعنی همان‌طور که در هفته‌های گذشته حرم‌های زیارتی بازگشایی و بعد از چند ماه نمازهای جماعت در مساجد برپا شد باید کاری کرد تا ان‌شاءالله مردم بتوانند در ماه محرم برای سالار شهیدان کمافی‌السابق عزاداری کنند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از اعتمادآنلاین، عضو جامعه روحانیت مبارز گفت:‌

در اینکه ویروس کرونا سلامت مردم را به طور جدی به خطر انداخته است هیچ شکی نیست اما این را هم نباید در نظر داشت که ایرانی‌ها در قدیم‌الایام زیر تازیانه‌ها هم عزاداری برای امام حسین را فراموش نکردند و بمب و موشک‌های جنگ هم باعث نشد مساجد و تکیه‌ها در ماه محرم خالی بمانند.

او ادامه داد:

به خاطر محبتی که مردم شیعه ایران به اهل بیت دارند و مخصوصاً به واقعه کربلا اهمیت می‌دهند لازم است بدون فوت وقت، تدابیر لازم اندیشیده شود تا ان‌شاءالله امسال هم در کشور شاهد حال و هوای عاشورایی باشیم؛ صدای عاشورا تحت هیچ شرایطی نباید خاموش شود و مردم باید برای همیشه و در هر موقعیتی که باشند پیام امام حسین و واقعه کربلا را تبلیغ کنند و از یاد نبرند. البته با این شرط که همه توصیه‌های بهداشتی در جلسه‌های عزاداری رعایت شود تا خدای ناکرده شاهد افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا نباشیم.

محمدتقی رهبر گفت: زنده نگه داشتن آرمان امام حسین و گرامی داشتن آن ارزش‌هایی که امام به خاطرشان از همه زندگی‌اش گذشت، وظیفه‌ واجبی برای ماست.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان