ظریف: ایرانی‌ها هرگز تسلیم فشار نمی‌شوند | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 13:57

ظریف: ایرانی‌ها هرگز تسلیم فشار نمی‌شوند

شماره: 7216
Aa Aa

وزیر خارجه ایران نوشته: ترامپ از مشکلاتی که گمان می‌کند بر شهروندان عادی ایرانی اعمال کرده خوشحال است؛ او به هر دستاویز ناچیزی چنگ می‌زند.

با خوار شمردن فشارهای آمریکا علیه ایران؛
ظریف: ایرانی‌ها هرگز تسلیم فشار نمی‌شوند

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در صفحه شخصی توئیتر خود با بیان اینکه سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران شکست خورده است نوشت: «ترامپ به هر دستاویز ناچیزی چنگ می‌زند تا سیاست شکست خورده خود دربرابر ایران را یک موفقیت جلوه دهد».

به گزارش اسپادانا خبر، وی با خوار شمردن فشارهای آمریکا علیه ایران توضیح داد: «تنها چیزی که ثابت شده این است که او (ترامپ) از مشکلاتی که گمان می‌کند بر شهروندان عادی ایرانی اعمال کرده، خوشحال است».

وزیر خارجه ایران در پایان تاکید کرد: «او (ترامپ) نیز مانند همتایان قبلی‌اش، خواهد آموخت که ایرانی‌ها هرگز تسلیم فشار نمی‌شوند».

اردیبهشت‌ماه آینده، زمانی است که دولت ترامپ باید تصمیم بگیرد که آیا معافیت‌های تحریمی را تمدید می‌کند یا نه؟ هرچند «برایان هوک»، مسئول کارگروه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا مدعی‌ست که واشنگتن قصد تمدید معافیت‌ها را ندارد، برخی خبرهای غیررسمی نشان از آن دارند که بعضی کشورها موفق شده‌اند بار دیگر برای خرید نفت از ایران از وزارت خزانه‌داری آمریکا معافیت کسب کنند.

پیشتر هوک در مصاحبه با خبرگزاری ژاپنی «ان‌ایچ‌کی» با توصیه به مشتریان نفتی ایران جهت قطع خرید نفت خام از این کشور گفت:

«اعلام کرده‌ایم که سیاست ما به صفر رساندن واردات نفت خام ایران در اسرع وقت است. ما در آینده قصد اعطای هیچگونه معافیت از تحریم‌ها یا استثناء قائل شدن در ساختارهای تحریم‌های این کشور را نداریم، خواه این مسئله درباره نفت یا هر مورد دیگر باشد.»

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان