ظریف: جنگی در نخواهد گرفت | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 17 خرداد 1402 - 5:43

ظریف: جنگی در نخواهد گرفت

شماره: 7635
Aa Aa

وزیر امور خارجه ایران گفته: چهار دور از کمیسیون مشترک برجام تعهد گرفته ایم؛ وقت آن رسیده که کمیسیون مشترک به تعهداتش عمل کند.

آینده برجام در اختیار جامعه بین‌المللی است؛
ظریف: جنگی در نخواهد گرفت

وزیر امور خارجه ایران گفت: یقین داریم آن‌طور که مقام معظم رهبری هم فرمودند جنگی در نخواهد گرفت چون نه ما خواهان جنگ هستیم و نه کسی این تصور یا توهم را دارد که بتواند در منطقه با ایران مقابله کند اما لازم است حرکت‌های خطرناک داخل آمریکا برای مردم این کشور روشن شود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف پیش از ترک پکن گفت: واقعیت این است که ترامپ رسماً گفته و مجدداً به‌تازگی هم تأکید کرده است که خواهان جنگ نیست اما افرادی اطراف وی نشسته‌اند و به‌بهانه اینکه می‌خواهند آمریکا را در برابر ایران قدرتمندتر کنند او را به‌سمت جنگ سوق می‌دهند.

وی افزود: آنچه در سفر نیویوریک به‌عنوان "تیم ب" مطرح کردم یک واقعیت است و همه مردم هم از آن خبر داشتند اما به‌خاطر فضای روانی حاکم بر جامعه آمریکا کمتر کسی جرئت طرح این موضوع را داشت.

ظریف افزود: آنچه به‌عنوان سیاست «اول آمریکا» در این کشور مطرح شده است در حال تبدیل به یک سیاست «اسرائیل اول» یا برخی «حکام مرتجع منطقه اول» است و منافع این کشورها هم از طریق قدرت مالی و تبلیغات به دولت آمریکا تحمیل شده است و آنها در حال حاکمیت پیدا کردن هستند.

وی گفت: آینده برجام در اختیار جامعه بین‌المللی است. جامعه جهانی تاکنون از برجام حمایت کرده است اما حمایت‌ها بیشتر به‌صورت بیانیه و اعلام مواضع سیاسی بوده که لازم است این اعلام مواضع سیاسی به اقدامات عملی اقتصادی که مردم ایران بتوانند از برجام منافعشان را برداشت کنند تبدیل شود.
ظریف افزود: ما چهار دور از کمیسیون مشترک برجام برای اقداماتی که باید انجام دهند تعهد گرفتیم و فکر می‌کنم اکنون وقت این رسیده است که کمیسیون مشترک هم به تعهداتش عمل کند.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان