ظریف: در طرح بولتون و تیم "ب" شماره تلفن ذکر نشده بود | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 ارديبهشت 1403 - 18:07

ظریف: در طرح بولتون و تیم "ب" شماره تلفن ذکر نشده بود

شماره: 7576
Aa Aa

وزیر خارجه ایران به ترامپ نوشته: بولتون در اوت ۲۰۱۷ و پیش از آنکه شما اجیرش کرده باشید راه‌های خروج آمریکا از برجام را تشریح کرده بوده است.

تشدید اختلافات میان ایران و واشنگتن؛
ظریف: در طرح بولتون و تیم "ب" شماره تلفن ذکر نشده بود

محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه  ایران با انتشار یک پیام در صفحه توئیتر خود مقاله‌ای از جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در اوت ۲۰۱۷ را باز نشر داده که در آن بولتون راه‌های آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای را تشریح کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر، ظریف در این توئیت با اشاره به مقاله بولتون خطاب به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نوشت:

جان بولتون، پیش از آنکه شما اجیرش کرده باشید، همین نقشه را به همراه همدستانش در "تیم ب" برای ایران داشت. یک طرح دقیق برای اطلاعات ساختگی و جعلی، جنگ همیشگی و حتی پیشنهادات توخالی برای مذاکره، تنها فرقش این بود که شماره تلفن (در این مقاله) ذکر نشده بود.

ظریف در انتهای پیام خود لینک مقاله بولتون را که در ۲۸ اوت ۲۰۱۷ در نشریه نشنال ریویو منتشر شده بود آورده است تا ترامپ در صورتی که آن را نخوانده است بتواند به آن دسترسی داشته باشد.

این توئیت وزیر امورخارجه ایران پس از آن منتشر شده است که اختلافات میان ایران و واشنگتن در پی سیاست‌های خصمانه آمریکا درقبال کشورمان تشدید شده است.

کاخ سفید اعلام کرده که واشنگتن یک شماره تماس ارائه داده تا ایرانی‌ها در صورت تمایل بتوانند به راحتی با ترامپ تماس تلفنی برقرار کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان