شنبه، 27 شهريور 1400 - 8:16

علت مرگ آیت الله طالقانی همچنان مشکوک است

شماره: 6975
Aa Aa

فرزند طالقانی می گوید: بعد از فوت ایشان برای روشن شدن ماجرا تقاضای کالبدشکافی داشتیم؛ اجازه ندادند و گفتند مجتهد را نمی‌شود کالبدشکافی کرد.

حواشی فیلم مستند داستانی «پدر طالقانی»؛
علت مرگ آیت الله طالقانی همچنان مشکوک است

فیلم مستند داستانی «پدر طالقانی» به کارگردانی محمدعلی محمددوست و تهیه‌کنندگی اباذر صالحیان که قرار است روایتی تازه از زندگی و شخصیت مرحوم آیت‌الله طالقانی ارائه کند حاشیه‌هایی ایجاد کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، در آیین افتتاحیه اکران‌های دانشگاهی فیلم مستند داستانی «پدر طالقانی» که با حضور مهدی طالقانی و تهیه کننده فیلم در دانشگاه تهران برگزار شد فرزند مرحوم طالقانی در پرسش و پاسخ بعد از اکران فیلم در پاسخ به سؤالی درباره ابهامات نحوه فوت مرحوم طالقانی گفت: واقعیت این است که با گذشت این همه سال هنوز هم به مرگ پدرم مشکوک هستم.

تقاضای کالبدشکافی آیت الله طالقانی را داشتیم

طالقانی ادامه داد: ابهامات زیادی درباره روز فوت پدرم وجود دارد. مثلاً ما بعد از فوت برای روشن شدن ماجرا تقاضای کالبدشکافی داشتیم ولی اجازه ندادند و گفتند مجتهد را نمی‌شود کالبدشکافی کرد.

در حالی که قرائنی وجود دارد که شب فوت، توطئه‌هایی علیه مرحوم طالقانی صورت گرفته است. برای مثال، چند دقیقه قبل از اینکه حال پدرم وخیم بشود تمام ماشین‌ها و وسایل نقلیه‌ای که در منزل بوده را مرخص می‌کنند و بعد از وخامت حال پدرم حتی با کمیته هم تماس نگرفتند و به‌جای اینکه حداقل با بی‌سیم و وسایل ارتباطی فوری سراغ طبیب یا وسیله برای انتقال پدرم به بیمارستان را بدهند با پای پیاده سراغ طبیب رفته بودند که در آن هم موفق نبودند و ساعتی بعد وقتی برمی‌گردند که مرحوم طالقانی از دنیا رفته بود.

مهدی طالقانی در ادامه درباره سخنرانی آتشین مرحوم طالقانی سه روز قبل از فوت ایشان هم گفت: منظور پدرم از سخنان آن سخنرانی مجاهدین خلق بود و دیگران مخاطب آن حرف‌های تند نبودند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان