دوشنبه، 17 مرداد 1401 - 5:48

قرارگاه ثارالله تن دادن به FATF را تکرار داستان برجام دانست

شماره: 6892
Aa Aa

محمد اسماعیل کوثری می گوید تشکیل صف های کالاهای اساسی عادی نیست؛ می خواهند القا کنند که جمهوری اسلامی به مشکل برخورده است.

با پذیرش این لایحه چه امتیازی به دست می آید؟
قرارگاه ثارالله تن دادن به FATF را تکرار داستان برجام دانست

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، سردار محمد اسماعیل کوثری در جمع خبرنگاران گفته: آمریکا قصد دارد به وسیله لایحه FATF از گردش مالی همه نهادهای ایران و جزئیات مالی و اقتصادی کشور مطلع شود در حالی که قانون مبارزه با پولشویی در کشور وجود داشته و نیازی به لوایح خارجی نیست.

وی بیان کرد: برخی ادعا می‌کنند پذیرش FATF کشور را از بن بست خارج می‌کند اما پاسخ دهند که با پذیرش این لایحه چه امتیازی برای کشور به دست می آید و آیا مشکلات مالی و اقتصادی برطرف می شود یا خیر؟

جانشین قرارگاه ثارالله با مشابه دانستن ماجرای FATF و داستان برجام تصریح کرد: بر اساس توافق برجام رآکتور 40 مگاواتی در خنداب اراک که 91 درصد پیشرفت داشت را بیرون آورده و بتن ریختند مشروط بر اینکه آمریکایی ها هزینه ساخت راکتور 20 مگاواتی را داده و چینی ها آن را بسازند و ایران بهره بردار باشد.

کوثری گفت: آمریکا تاکنون به این وعده خود عمل نکرده و به یقین یک دلار هم برای این کار هزینه نمی کند و پذیرش FATF هم تکرار داستان برجام است.

وی با اشاره به نقشه دشمن برای ناکارآمد نشان نظام جمهوری اسلامی با به راه انداختن جنگ اقتصادی افزود: تشکیل صف های طولانی مرغ و گوشت و کالاهای اساسی، اتفاقی عادی نیست و می خواهند این روحیه را القا کنند که جمهوری اسلامی به مشکل برخورده؛ بنابراین دولت و مجلس باید برای کنترل بازار برنامه داشته باشند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان