متهمان پرونده خانه اصفهان از منافقین خط گرفتند | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 8 خرداد 1403 - 13:45

متهمان پرونده خانه اصفهان از منافقین خط گرفتند

شماره: 22254
Aa Aa

او گفته این افراد از مدت‌ها قبل مبادرت به خرید سلاح کردند. اگر این افراد تروریست نیستند و اعمال مجرمانه انجام ندادند چه کسی تروریست است؟

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران؛
متهمان پرونده خانه اصفهان از منافقین خط گرفتند

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در خصوص اتهامات وارده به متهمان پرونده خانه اصفهان اظهار کرد:

اتهامات متهمان پرونده خانه اصفهان مبنی بر استفاده از سلاح گرم کلت کمری و کلاشینکف و ارتباط با گروهک منافقین احصاء و احراز شده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه در این پرونده فرآیند دادرسی کاملا مطابق موازین قانونی و رعایت جامع مقررات بوده است گفت:

متهمان حق داشتند از وکیل استفاده کنند. در مرحله مقدماتی ۴ نفر از متهمان وکیل تعیینی داشتند و ۲ نفر دیگر نیز به علت عدم معرفی وکلای تعیینی در موعد مقرر از وکلای تسخیری استفاده کردند.

او با بیان اینکه حق دفاع برای تمامی متهمان پرونده خانه اصفهان مورد نظر و توجه قرار گرفت ادامه داد:

در جریان رسیدگی به این پرونده تمسک به اسناد، مدارک متقن و شواهد، اظهارات و اقاریر صریح قبل و پس از بازداشت متهمان مورد بررسی قرار گرفت.  

وی افزود:

متهمان هماهنگی قبلی داشتند و برنامه ریزی کردند تا برای اینکه مباردت به اقدام مسلحانه علیه مردم و حافظان امنیت کنند که در نهایت ۳ نفر از بهترین‌های حافظان امنیت توسط این افراد به شهادت رسیدند. این افراد از مدت‌ها قبل مبادرت به خرید سلاح کرده و با سرپل گروهک منافقان ارتباطات گیری کردند و اقدامات تروریستی خود را براساس دستورات این گروهک عملیاتی کردند. متهمان این پرونده از منافقین خط گرفتند و اقدام به تحرکات، تخریب عمدی با استفاده از ساختن سلاح دست ساز کوکتل مولوتوف و پرتاب آن به سمت ماموران کردند که در ادامه با انجام این اقداماتشان موجب ارعاب و وحشت مردم شدند. اگر این افراد تروریست نیستند و اعمال مجرمانه انجام ندادند پس چه کسی تروریست است؟

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان