محرومیت 15 ساله رهبر مخالفان ونزوئلا از تصدی مشاغل دولتی | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 20 آذر 1402 - 17:03

محرومیت 15 ساله رهبر مخالفان ونزوئلا از تصدی مشاغل دولتی

شماره: 7196
Aa Aa

مقامات ونزوئلا تصمیم گرفته اند که جان گوایدو، رهبر اپوزیسیون مخالف را به مدت 15 سال به علت تخلف مالیاتی از حضور در مقام های دولتی محروم کنند.

رئیس اداره کنترل عمومی ونزوئلا خبر داد؛
محرومیت 15 ساله رهبر مخالفان ونزوئلا از تصدی مشاغل دولتی

به گزارش اسپادانا خبر،  مقامات ونزوئلا تصمیم گرفته اند که گوایدو را به مدت 15 سال از تصدی مشاغل دولتی محروم کنند.

مقامات ونزوئلا تصمیم گرفته اند که جان گوایدو، رهبر اپوزیسیون مخالف را به مدت 15 سال به علت تخلف مالیاتی از حضور در مقام های دولتی محروم کنند. رئیس اداره کنترل عمومی ونزوئلا، لویس آموروزو خبر از تعیین این مجازات برای گوایدو داده است. 

در ماه فوریه، اداره کنترل عمومی ونزوئلا به بازبینی مالکیت و اقدامات گوایدو پرداخت. وی خود را رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرده است. دریافت و یا عدم دریافت پول از سازمان های بین المللی و ملی از دیگر مسائل مورد بررسی توسط این اداره می باشد. 

اعتراضات گسترده علیه رئیس جمهور فعلی ونزوئلا، نیکلاس مادورو، در تاریخ 21 ژانویه آغاز شد. روز 23 ژانویه خوان گوایدا، رئیس پارلمان ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد. کشورهای گروه لیما به غیر از مکزیک، آمریکا، آلبانی، گرجستان، سوئیس و سازمان کشورهای آمریکایی و تعدادی از کشورهای اروپایی از ریاست جمهوری موقت گوایدو حمایت کردند.

کشورهای روسیه، بولیوی، ایران، کوبا و نیکاراگوئه ، السالوادور، ترکیه، بلاروس و چین ضمن حمایت از مادورو، از طرفین درگیر در بحران خواستند از راه مسالمت آمیز به حل و فصل مسائل بپردازند و مخالفت خود با دخالت خارجی در امور داخلی کشورها را اعلام کردند. دبیر کل سازمان ملل به گفتگو و دیالوگ برای حل و فصل بحران فراخواند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان