جمعه، 15 اسفند 1399 - 13:27

محمدعلی کامفیروزی تبرئه شد

شماره: 10493
Aa Aa

وکیل کامفیروزی مشکلات پیش آمده درباره موکل خویش را ناشی از شکایات متعدد سازمان اطلاعات سپاه در شهرهای مختلف و در سال های گذشته عنوان کرده است.

در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان فارس؛
محمدعلی کامفیروزی تبرئه شد

رأی برائت محمدعلی کامفیرزوی در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان فارس صادر شد.

پرونده محمدعلی کامفیروزی که با اتهام توهین به رهبری در جریان رسیدگی بدوی منجر به صدور رأی غیرقطعی دو سال حبس شده بود با تجدیدنظرخواهی وی مجدد در دستور کار رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر قرار گرفت.

براساس رأی صادرشده، قضات صادرکننده رأی خاطرنشان کرده‌اند که کامفیروزی در تمام مراحل رسیدگی منکر اتهام توهین به رهبری شده و همچنین در گزارش ضابط پرونده نیز این اتهام گزارش نشده است و بنابراین تقاضای تجدیدنظر کامفیروزی صحیح تشخیص داده شده و رأی قطعی بر برائت او صادر می‌گردد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از انصاف نیوز، محمدعلی باقرپور، وکیل کامفیروزی گفت:

پس از اعتراض ما به رای دادگاه بدوی، پرونده به شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان فارس ارجاع شد و این دادگاه پس از بررسی مفاد پرونده و لایحه اعتراض من و موکلم و احراز بی‌گناهی موکلم، رای برائت موکل اینجانب را صادر کرد.

این وکیل دادگستری رای صادره را دلیلی محکم بر بی گناهی موکل خود دانست و گفت:

موکل من در سخنرانی خود در دانشگاه شیراز، صرفا یکسری انتقاداتی را بیان کرده بود. به نظر من برخورد کیفری با انتقادات دلسوزانه، ناشی از یکسری کج‌سلیقگی‌ها و تنگ‌نظری‌هایی است که هیچ نسبتی با آرمان‌های انقلاب اسلامی و شعارهای آزادی و عدالت و منویات رهبری انقلاب ندارد.

محمدعلی باقرپور مشکلات پیش آمده درباره موکل خودش را ناشی از شکایات متعدد سازمان اطلاعات سپاه در شهرهای مختلف در سه چهار سال گذشته دانست و گفت:

تمامی این شکایات درباره‌ی سخنرانی‌های موکل من در شهرهای مختلف بود. غالب این شکایات آن قدر از نظر حقوقی بی‌اساس بود که با دقت نظر حقوقی مقامات قضایی منجر به تبرئه موکل من شد، البته همچنان یک پرونده باقی مانده است که امیدواریم آن مساله هم با درایت و تدبیر مقامات مربوطه حل و فصل شود.

باقرپور گفت: امیدوارم تا با اهتمام و توجه ویژه به بسط و گسترش حقوق شهروندی و آزادی‌های مدنی و سیاسی و اجتماعی و برخورد قانونی با افرادی که به ناحق حقوق و آزادی‌های شهروندان را سلب یا تحدید می‌کنند، زمینه بهره مندی عموم مردم از حقوق قانونی‌شان و افزایش مشارکت مردم در امور سیاسی و اجتماعی و حاکمیت قانون فراهم شود.

این وکیل دادگستری در پایان ضمن ابراز امیدواری درباره‌ی حل و فصل مابقی پرونده‌های دانشجویان و فعالان مدنی اظهار داشت:

امیدواریم مساله به همین پرونده ختم نشود و دیگر پرونده‌های مربوط به فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی دانشجویان و فعالان مدنی نیز با نگاهی ویژه به فصل حقوق ملت قانون اساسی، منجر به صدور رای برائت شود چرا که به نظر ما نه تنها فعالیت مدنی و سیاسی و اجتماعی جرم نیست بلکه قاعدتا باید افرادی که وقت و انرژی و زندگی خود را برای اینگونه فعالیت ها صرف می‌کنند، مورد تقدیر و تشکر قرار داد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان