مکارم شیرازی: فریاد مردم از گرانی و تورم بلند است | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 29 ارديبهشت 1403 - 23:33

مکارم شیرازی: فریاد مردم از گرانی و تورم بلند است

شماره: 7480
Aa Aa

او با تأکید بر این که باید جلوی سوء استفاده های ارزی گرفته شود تعطیلی رستوران ها را به علت گرانی گوشت و مواد غذایی وحشتناک خوانده است.

دولت دست از گرانی ها بردارد؛
مکارم شیرازی: فریاد مردم از گرانی و تورم بلند است

به گزارش اسپادانا خبر، آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به روز معلم گفت: شهید مطهری مرد شجاع، عالم فرزانه و دلسوز برای اسلام بود.

او به حدیثی از پیامبر اشاره کرد و اظهار داشت: صفات اخلاقی در عبادات انسان اثر می گذارد و ارزش عبادت را کم یا زیاد می کند.

این مرجع تقلید شیعیان در ادامه با بیان اینکه فریاد مردم از مسئله گرانی و تورم بلند است افزود: دولت از یک سو و ملت هم از سوی دیگر در این گرانی ها تأثیر دارند.

او تصریح کرد: این وحشتناک است که بسیاری از رستوران ها به علت گرانی گوشت و مواد غذایی در تهران تعطیل شده اند.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: رئیس قوه قضائیه با دو چیز باید شدیدا مقابله کند یکی قاچاق و دیگری سوء استفاده های کلانی که می شود.

او با اشاره به اینکه علت اصلی گرانی را بررسی و برطرف شود گفت: اگر با این دو گروه مقابله شود و دولت دست از گرانی ها بردارد خیلی مشکلات حل خواهد شد.

این استاد حوزه علمیه ابراز کرد: کسی که ۵۰۰ میلیون ارز ارزان دریافت می کند و در بازار می فروشد تنها نیست وعده ای همدست دارد بنابراین محاکمات این گونه افراد باید جداگانه و با سرعت انجام شود و نتیجه را مردم ببینند.

او با تأکید بر این که باید جلوی سوء استفاده های ارزی گرفته شود گفت: امیدواریم هرچه زودتر این مشکل گرانی ها بر طرف شود و آسایش مردم بیشتر فراهم شود.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان