پنجشنبه، 30 دى 1400 - 5:11

مکرون: مسئولیت اصلاحات سیاسی در لبنان را بر عهده می گیرم

شماره: 10862
Aa Aa

مکرون گفته ابتکار عمل سیاسی جدیدی آغاز و سلطنت مفسدان به پایان می رسد. این انفجار شروع یک دوره جدید براساس اصلاحات و تغییر نظام است.

در بازدید رئیس جمهور فرانسه از بیروت عنوان شد؛
مکرون: مسئولیت اصلاحات سیاسی در لبنان را بر عهده می گیرم

 رئیس جمهور فرانسه در بازدید از مناطق آسیب دیده بندر بیروت گفت:

۱ سپتامبر (۱۱ شهریور)  باز می گردم و اگر تا آن موقع آنها از پس از این کار بر نیامدند من مسئولیت اصلاحات سیاسی را خود بر عهده خواهم گرفت.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، رئیس جمهور فرانسه با مردم لبنان اعلام همبستگی و تاکید کرد که کمک‌ها در اختیار مردم خواهد بود در اختیار مفسدین قرار نمی گیرد و لبنان آزاد بار دیگر برخواهد خاست. 

امانوئل مکرون افزود:

 لبنان نیازمند تغییر و ساختار سیاسی جدید است و پاریس مستلزمات غذایی و بازسازی منازل و کمک های درمانی و پزشکی را در اختیار لبنان قرار خواهد داد. 

رئیس جمهوری فرانسه تصریح کرد که از عصر امروز (پنجشنبه) ابتکار عمل سیاسی جدیدی آغاز خواهد شد و سلطنت مفسدان به پایان رسیده و این انفجار شروع یک دوره جدید براساس اصلاحات و تغییر نظام و پایان دادن به گسست‌ها است.

وی اضافه کرد که کمک های بین‌المللی تحت نظارت سازمان ملل متحد و بطور مستقیم در اختیار مردم و سازمان‌های غیر دولتی قرار داده می‌شود.

مکرون در پاسخ به شعارهای مردم لبنان مبنی بر "انقلاب، انقلاب" گفت: م

من به اینجا برای حمایت از نظام یا حکومت یا دولت خاصی نیامدم بلکه من اینجا برای حمایت از مردم لبنان هستم.

عصر سه‌شنبه در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش‌زا در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن 157نفر کشته و بیش از 5 هزار نفر زخمی شدند.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان