دوشنبه، 18 اسفند 1399 - 0:30

هدف دشمن شرطی کردن روند کاهش نرخ ارز در ایران است

شماره: 12506
Aa Aa

روحانی گفته دشمنان تلاش می کنند روند مثبت ایران را متوقف یا کند سازند؛ تبلیغات وسیع رسانه های معاند به دنبال شرطی کردن قیمت کالاها در ایران هستند.

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت عنوان شد؛
هدف دشمن شرطی کردن روند کاهش نرخ ارز در ایران است

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت:

همه باید تلاش کنند به نحو موثر از ثمره مقاومت و مقابله با جنگ تحمیلی اقتصادی در جهت رونق اقتصادی کشور و جبران لطمات تحریم ها بهره ببرند. هدف کارگردانان شکست خورده جنگ اقتصادی برهم زدن آرامش اقتصادی کشور است و امروز تلاش می کنند پیروزی ملت در جنگ اقتصادی را بی ثمر و به کام مردم تلخ کنند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از برنا، روحانی افزود:

من مطمئنم که فعالان اقتصادی کشور و مردم با روشن بینی، به این نوع اظهارات و اقدامات توجه و اعتنا نمی کنند و با اطمینان، آرامش و امید به افق روشن اقتصاد کشور به فعالیت های خود با قدرت ادامه می دهند. با فروکش کردن انتظارات تورمی و روند رو به رشد صادرات نفتی و غیر نفتی شرایط اقتصادی کشور به سمت بهتر شدن حرکت می کند. اهمیت بازارهای اقتصادی ایجاب می کند آرامش لازم در این بازارها برقرار باشد.

روحانی تاکید کرد: دشمنان عصبانی تلاش می کنند روند مثبت را متوقف یا کند سازند و با تبلیغات وسیع رسانه های معاند و جنگ روانی عمدتا بدنبال این هستند که روند کاهش نرخ ارز و قیمت کالاها را شرطی نمایند.

رئیس جمهور با بیان اینکه با شکست جنگ اقتصادی ترامپ، نگاه طرف های تجاری ایران تغییر یافته و مناسبات اقتصادی کشور درحال ورود به مرحله جدیدی است، تصریح کرد:

همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست هایی که بانک مرکزی اعمال می کند مدیریت و به تعادل برسد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان