واشنگتن تلاش می‌کند تحریم‌ها به مردم عادی ایران صدمه نزند | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 14 خرداد 1402 - 15:26

واشنگتن تلاش می‌کند تحریم‌ها به مردم عادی ایران صدمه نزند

شماره: 6854
Aa Aa

پمپئو گفته واشنگتن تلاش دارد مقامات جمهوری اسلامی و سازمان‌های ناقض حقوق بشر را به گونه‌ای تحریم کند که به مردم عادی صدمه‌ای نرسد.

آمریکا صرفاً مقامات جمهوری اسلامی را مجازات می کند؛
واشنگتن تلاش می‌کند تحریم‌ها به مردم عادی ایران صدمه نزند

وزیر امورخارجه آمریکا در یک ویدئو مدعی شد که واشنگتن تلاش می‌کند تحریم‌هایش علیه ایران به مردم عادی صدمه نزند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا بار دیگر در یک ویدئو تلاش کرده به سوالی که ادعا می‌شود از سوی یک کاربر ایرانی در توئیتر مطرح شده  پاسخ دهد.

پمپئو در این ویدئو که در صفحه توئیتر فارسی وزارت امورخارجه آمریکا منتشر شده ادعا می‌کند که واشنگتن تلاش دارد مقامات جمهوری اسلامی و سازمان‌های ناقض حقوق بشر در ایران را به گونه‌ای تحریم کند که به مردم عادی صدمه‌ای نرسد.

وی در ادامه با ادعای اینکه مقامات ایرانی از حقوق مردم خود دفاع نمی‌کنند مدعی شد که آمریکا با تحریم بیش از ۱۴۰ فرد و نهاد ایرانی سهم خود را برای محافظت از حقوق ایرانی‌ها ادا کرده است.

وزیر امورخارجه آمریکا در ادامه ادعاهای مضحک خود گفت که آمریکا می‌خواهد تحریم‌ها به گونه‌ای اعمال شود که به مردم عادی ایران صدمه‌ای نرسد بلکه صرفاً مقامات جمهوری اسلامی را مجازات کند.

مقامات آمریکایی در حالی مدعی دفاع از حقوق مردم ایران هستند که تأثیر مستقیم تحریم‌های اقتصادی آمریکا روی مردم عادی کشورمان است و اگرچه واشنگتن ادعا می‌کند که دارو و کالاهای بشردوستانه را هدف این تحریم‌های خود قرار نداده اما به دلیل ترس بانک‌ها و شرکت‌های خارجی از زمان بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه تهران، تأمین این اقلام در ایران با مشکلات مواجه است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان