چهارشنبه، 5 آذر 1399 - 19:45

واکسن کرونای آکسفورد ایمن اعلام شد

شماره: 11862
Aa Aa

نتایج آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد نشان داده این واکسن در بزرگسالان سالم از 56 تا 69 سال و بالاتر از 70 سال قادر به ایجاد واکنش ایمنی قدرتمند است.

محققان سازنده واکسن دانشگاه آکسفورد مطرح کردند؛
واکسن کرونای آکسفورد ایمن اعلام شد

داده های آزمایش فاز 2 واکسن کووید-19 دانشگاه آکسفورد نشان داده است که این واکسن می تواند یک واکنش ایمنی قوی در افراد در سنین مختلف به خصوص در افراد سالمند و در معرض خطر ایجاد کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از گاردین، جدیدترین نتایج آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد نشان می دهد که این واکسن یک پاسخ ایمنی قوی در سالمندان ایجاد می کند و انتظار می رود دانشگاه آکسفورد طی هفته های آینده اطلاعات مربوط به اثرگذاری این واکسن بالقوه را منتشر کند.

بنابر اعلام محققان سازنده این واکسن موسوم به "ChAdOx1 nCov-2019" این واکسن در بزرگسالان سالم از 56 تا 69 سال و بالاتر از 70 سال قادر به ایجاد یک واکنش ایمنی قدرتمند است.

محققان می گویند داده های آزمایش فاز 2 منتشر شده در مجله Lancet نشان می دهد که این واکسن در یکی از آسیب پذیرین گروه های در معرض ابتلای شدید به بیماری کووید-19 می تواند باعث ایجاد ایمنی شود.

به گفته محققان، این آزمایش، پاسخ های ایمنی مشابهی را در هر سه گروه سنی 18 تا 55 سال، 56 تا 69 سال و 70 سال به بالا نشان داده است.

پس از دو شرکت فایزر و بایون‌تک و همچنین شرکت مُدرنا، شرکت آسترازنکا که با دانشگاه آکسفورد همکاری می‌کند نیز اعلام کرد واکسن کرونای در دست تحقیق‌اش در همه گروه‌های سنی پاسخ ایمنی قوی ایجاد کرده است.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان