دوشنبه، 29 شهريور 1400 - 19:53

وزیر کشور ایران به رسانه هایی که سیاه نمایی می کنند هشدار داد

شماره: 7467
Aa Aa

رحمانی فضلی گفته: در مواردی که رسانه‌ها مردم را ناامید کرده و به تذکرات ستاد اطلاع رسانی بی توجه باشند قوه قضاییه پیگیری‌های قانونی را انجام می‌دهد.

فضای رسانه‌ای ایران به دقت رصد می‌شود؛
وزیر کشور ایران به رسانه هایی که سیاه نمایی می کنند هشدار داد

وزیر کشور به رسانه‌هایی که «در جهت ناامیدکردن مردم و سیاه‌نمایی عمل می‌کنند» هشدار داد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، بیست و یکمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی ایران در محل وزارت کشور به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی برگزار شد.

وزیر کشور در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط کنونی کشور و افزایش فشارها در موضوع تحریم از سوی آمریکا و دشمنان تصریح کرد: باید تلاش کنیم با منطقی‌تر کردن اقدامات، مناسبات و روابط و ارائه درست کالاها در بازار به گونه‌ای حرکت کنیم که آرامش نسبی در بازار حفظ شود. همچنین باید اشکالات را نیز به دقت ببینیم و نسبت به رفع آنها عمل کنیم.

رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با مرور فعالیت‌های این ستاد گفت: همه اخبار و اطلاعات در حوزه اقتصادی از جمله نگرانی‌ها، سوالات و ابهامات مردم و مطالبات موجود و همچنین وضعیت بازار و واحدهای تولیدی در حوزه‌های مختلف، ابتدا در کمیته‌های این ستاد رصد و جمع‌بندی می‌شود و بر اساس پیگیری‌های ستاد، مسئولان دستگاه‌های مختلف ضمن پاسخگویی به سوالات و ابهامات به دنبال راه حل‌ها و حل مشکلات برمی‌آیند.

رحمانی فضلی گفت: دستگاه‌های رسانه‌ای از جمله صدا و سیما، ارشاد، تریبون‌های عمومی و سایر دستگاه‌هایی که در حوزه رسانه فعال هستند، رویکردها را بر اساس سیاست‌های مصوب ستاد مطرح می‌کنند و یکپارچگی و وحدت در اطلاع‌رسانی مرتبط با حوزه اقتصاد ایجاد شده است.

رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور به حضور فعال قوه قضاییه در ستاد و پیگیری مصوبات اشاره کرد و گفت: در مواردی که رسانه‌ها در جهت ناامیدکردن مردم، سیاه‌نمایی، ارائه اطلاعات و آمار غلط و یا تحلیل‌های مبتنی بر آمار نادرست عمل می‌کنند، ابتدا از طریق ستاد تذکر داده می‌شود و اگر تذکرها مورد بی‌توجهی قرار گرفت، قوه قضاییه پیگیری‌های قانونی لازم را انجام می‌دهد.

وی با اینکه فضای رسانه‌ای کشور به دقت و مستمراً رصد می‌شود خاطرنشان کرد: نظرات مردم با نظرسنجی‌ها و جمع‌آوری اطلاعات به مسئولان منتقل می‌شود.

رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور ابراز امیدواری کرد که این ستاد با ادامه اقدامات خود بتواند در آرامش بازار و پاسخ به مطالبات مردم و کمک به دستگاه‌های اجرایی گام‌های بهتری بردارد.

وزیر کشور بیان کرد: در شش ماه فعالیت این ستاد، در عرصه رسانه‌ای حرکت معقول‌تر، منطقی‌تر و کارشناسی‌تری را شاهد هستیم و در فضای مجازی هم این شرایط به طور نسبی حاکم شده است.

رحمانی فضلی ضمن قدردانی از فعالان و صاحبان رسانه از آنها درخواست کرد در یک فضای منطقی و معقول و کارشناسی این روال را ادامه دهند تا شاهد برخی از اقداماتی که موجب یأس و ناامیدی در جامعه می‌شود، نباشیم.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان