پنجشنبه، 30 دى 1400 - 5:24

وضعیت جسمانی فعالان مدنی در زندان های ایران نگران کننده است

شماره: 11368
Aa Aa

قوه قضاییه به‌عنوان نهادی که صیانت از حقوق شهروندی از وظایف ذاتی آن است باید بیش از دیگر نهادها در پاسداری از این حقوق پیشتاز باشد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان مطرح کرد؛
وضعیت جسمانی فعالان مدنی در زندان های ایران نگران کننده است

محمدرضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان در نشست مشترک هیات مدیره بنیاد امید ایرانیان با روسای استانی این بنیاد با توصیه به لزوم ارتباط با سازمان‌های بین‌المللی خاطرنشان کرد:

بنیاد امید ایرانیان باید در جهت بازسازی و ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی و نیز تقویت اتحاد و انسجام ملی با اولویت قرار دادن  به منافع ملی تلاش کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، وی با بیان اینکه توجه و رعایت حقوق شهروندی از دغدغه‌های جدی اعضای بنیاد امید ایرانیان است خاطرنشان کرد:

مه ارکان حاکمیت باید خود را ملزم به رعایت حقوق شهروندی بدانند و این موضوع تنها در شعار کفایت نمی‌کند و باید در عمل حق‌ و حقوق آحاد شهروندان محترم دانسته شود البته که قوه قضاییه به‌عنوان نهادی که صیانت از حقوق شهروندی از وظایف ذاتی آن است باید بیش از دیگر نهادها در پاسداری از حقوق شهروندی پیشتاز باشد.

عارف تأکید کرد:

برخی اخباری که از وخامت وضعیت جسمانی فعالان مدنی که در زندان به سر می‌برند به‌ویژه زنان زندانی شنیده می شود نگران‌کننده است و درخواست من از مسئولان این است که اجازه ندهند با برخوردهای سلیقه‌ای با فعالان مدنی حقوق شهروندی آنان نادیده گرفته شود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان تصریح کرد:

راه پایان دادن به منازعات سیاسی در کشور گفتگوی ملی با همه جریان‌های سیاسی و نهادهای داخل نظام در چارچوب قانون اساسی است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان