دوشنبه، 17 مرداد 1401 - 5:24

ولی فقیه جانشین عام امام زمان(عج) است

شماره: 6967
Aa Aa

سید احمد خاتمی گفته: بی حجابی های فزاینده عادی نیست؛ تا کی مردم بشنوند در فلان نمایشگاه، آن فساد رخ داده و در کدام اجتماع عده ای رقصیده اند.

جریان هایی هستند که ناراضی پروری می کنند؛
ولی فقیه جانشین عام امام زمان(عج) است

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: معنای تجمع حوزویان در حمایت از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی این است که دشمنان آرزوی انزوای حوزه از انقلاب و ولایت فقیه را به گور می برند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی درتجمع بزرگ حوزویان در حمایت از بیانیه گام دوم انقلاب در مدرسه فیضیه قم افزود: این تجمع باشکوه و باعظمت که توسط بزرگان، اساتید و طلاب به منظور لبیک به بیانیه گام دوم انقلاب شکل گرفته است موجب تقویت جایگاه ولایت در نظام اسلامی
می شود.

وی بیان کرد: نفس این اجتماع نشان می دهد که حوزه انقلابی بوده، هست و تا آخر این خط را ادامه خواهد داد؛ همان طور که بزرگان حوزه همچون آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی از مراجع تقلید در خصوص آغاز گام دوم انقلاب پیام تایید و تقویت ارائه و برای اجرای عمیق آن راهکار بیان کردند.

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نقشه راه است که باید اجرایی شود. به طور قطع اگر این پیام محدود به این نشست و تجمع ها شود جفا به آن است و این بیانیه باید به طور کامل اجرایی شود.

آیت الله خاتمی گفت: در این راستا همان اول که رهبر معظم انقلاب پیام را صادر کردند جامعه مدرسین کمیته ای را به ریاست آیت الله بوشهری تشکیل داده است که حوزه در راستای اجرای این بیانیه چه تدابیری باید داشته باشد و از همه حوزویان و طلاب پرشور می خواهم کمک کنند و طرح ها و ابتکارات خود را به این کمیته ارائه دهند تا ما وظیفه خود را در این رابطه انجام دهیم.

وی با اشاره به این که برای پی بردن به محتوای عمیق بیانیه گام دوم انقلاب باید متن آن را بارها مورد مطالعه قرار داد افزود: رهبر معظم انقلاب وقت فراوانی برای تدوین این بیانیه اختصاص دادند. ایشان در این بیانیه فرمودند در زمان طاغوت همه چیز علیه ما بود و این نشان دهنده این است که قبل از انقلاب کشور چه وضعیت سیاهی داشت.

وی ادامه داد: در زمان طاغوت، 57 سال سیاه در این کشور دین ستیزی، اخلاق ستیزی، آزادی ستیزی، مردم ستیزی و استقلال ستیزی بود.

امام جمعه موقت تهران گفت: در همین فیضیه ای که اکنون در آن با آرامش نشستیم، ماموران طاغوت سید رودباری را به شهادت رساندند و در دوم فروردین به این مدرسه تهاجم و آن را به میدان جنگ تبدیل کردند و هر که را توانستند زدند.

وی افزود: اساس رژیم طاغوت علیه دین و اسلام ستیزی بود. این دیروز ما بود. متاسفم چرا بعضی ها دیروز سیاه را نمی فهمند. در آن زمان خفقان به روحانیت به جرم دین داری اهانت می شد با این حال برخی می گویند آزادی دیروز بهتر از امروز بود والله نمی فهمند و آن شرایط را درک نمی کنند.

وی ادامه داد: شاه مخالف خود درقفس شیرهای گرسنه انداخت و می گفت باید این گونه با مخالف برخورد کرد. چرا عده ای نمی فهمند و آب به آسیاب دشمن می ریزند.

آیت الله خاتمی گفت: درادامه بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری شرایط را به زیبایی ترسیم کردند. ما امروز در همه شاخصهای پیشرفت بهترین نمره را داریم که از جمله آن ثبات امنیت و حفظ تمامیت ارضی کشور است.

وی افزود: ما برای همه دنیا آرامش و ثبات می خواهیم اما ایران اسلامی درحلقه ای از آتش گلستان است چرا این نعمت ثبات و امنیت را نبینیم. این شاخص برجسته امروز در جمهوری اسلامی حاکم می باشد.

وی ادامه داد: امروز درعرصه علم وفناوریهای پیشرفته درسطح جهان مطرح هستیم و در تمام زیرساختهای اقتصادی، عمرانی و اجتماعی به پیشرفت های چشمگیری رسیدیم.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: اکنون در کشور مسابقه خدمت رسانی و مشارکت مردمی است. در 57 سال دوران طاغوت یک انتخابات آزاد در این کشور برگزار نشد. کسانی که قرار بود نمایندگان مجلس باشند نام آنها توسط ساواک تهیه و به نخست وزیر می رسید و شاه این اسامی را می دید. اگر او کسی را نمی خواست روی اسم آن خط می کشید و اگر می خواست آن فرد نماینده می شد و نظر مردم اهمیتی نداشت.

وی افزود: اما به برکت انقلاب مردم در طول 40 سال گذشته بیش از 35 بار به پای صندوق رای آمدند و امروز بینش و بصیرت سیاسی مردم بسیار بالاست،.آنان اکنون با قدرت تحلیل خود می فهمند چه کسی با آنهاست.

وی ادامه داد: در انقلاب اسلامی کفه عدالت در تقسیم امکانات کشور سنگین شد. البته هنوز به قله نرسیدیم و از برخی بی عدالتی ها رنج می بریم اما این که گفته شود هیچ اقدامی برای عدالت نشده است سخن صحیحی نیست.

امام جمعه موقت تهران گفت: افزایش معنویت و اخلاق در فضای عمومی جامعه از دیگر برکات انقلاب اسلامی است. امروز حدود یک میلیون جوان مومن مشتاقانه از مدت ها قبل برای اعتکاف ثبت نام می کنند و جلوه های ولایت مداری این مردم و جوانان در مراسم های دینی همچون شب های احیا موج می زند. این مسائل در زمان طاغوت وجود نداشت و نشان می دهد تیر تهاجم فرهنگی دشمن به سنگ خورده است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب مسیر موفقیت آینده را به عناصری همچون علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد قوی، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال، آزادی و عزت ملی در روابط خارجی، مرزبندی با دشمنان و سبک زندگی دینی پیوند زدند. توجه به این عناصر آینده بسیار درخشانی را برای انقلاب اسلامی رقم خواهد زد.

آیت الله خاتمی با اشاره به اهمیت تقویت ایمان به خداوند و ایمان به وعده های الهی برای طی کردن مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی گفت: آنچه این انقلاب را به وجود آورد و 40 سال سبب پیروزی آن شد ایمان به خداوند و باورهای دینی بود و به همین دلیل عده ای می خواهند ایمان به خدا را کم کنند.

وی افزود: برخی جلوه های بی دینی در کشور دیده می شود که عادی نیست. بی حجابی های فزاینده عادی نیست و توطئه دشمن است. بدحجابی و شل حجابی ها خواست دشمن است. اسپانیا کنونی با فحشا و گناه و معصیت از دست دولت های اسلامی خارج شد.

وی ادامه داد: برای حفظ عزت انقلاب توجه به همه ارکان آن مهم است. دین می گوید اختلاس و دزدی در جامعه نباشد و همین دین هم می گوید بی حجابی دهن کجی به اسلام است.

امام جمعه موقت تهران گفت: تا کی مردم بشنوند در فلان نمایشگاه آن فساد رخ داده است و در کدام اجتماع عده ای رقصیدند. مسئولان فرهنگی به کجا می روید؛ این جا نظام اسلامی است. این جا فیضیه است که به پا خاست تا دین بماند.

وی ادامه داد: باید دین و ارزش های دینی را تقویت کنیم و در این راه اطاعت از ولایت فقیه اهمیت ویژه ای دارد. ولی فقیه برای ما تنها یک رکن سیاسی نیست او جانشین عام امام زمان(عج) است که بر اساس روایات در زمان غیبت امام زمان(عج) باید به او رجوع شود.

آیت الله خاتمی گفت: مردم الگوی وفاداری به ولایت را نشان دادند به خصوص در راهپیمایی 22 بهمن امسال که زبانزد بود و بر اساس آمار برخی جاها تا 50 درصد بیش از سالیان گذشته مردم در راهپیمایی شرکت کرده بودند.

وی افزود: مردم راه خود را در دفاع از ولایت پیدا کردند. مساله وحدت و همدلی در میان اقشار مختلف جامعه مشاهده می شود. مردمی که صابون گرانی های لجام گسیخته را لمس کرده بودند در راهپیمایی آمدند تا بگویند به انقلاب و نظام وفاداریم؛ مسئولان محترم شما بیشتر بجنبید و تلاش کنید.

وی ادامه داد: مردم از انقلاب و اصول آن جدا نخواهند شد؛ این مسئولان نظام هستند که باید خود را با اصول انقلاب تطبیق دهند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین خطاب به روحانیون حاضر در مراسم گفت: اساتید و طلاب حوزه های علمیه ما یک مجموعه ایم که در راس آن مراجع عظام تقلید از جمله رهبر معظم انقلاب حضور دارند. مراجع عظام تقلید کتبا نوشته اند یک جمعی را به عنوان شورای عالی حوزه منصوب کردند و این شورا هم یک مدیر لایق را برای حوزه نصب کرده است.

وی بیان کرد: به عنوان فردی مطلع شهادت می دهم همه اعضای شورای عالی مخلصانه بدون هیچ گونه چشمداشتی تصویب کردند برای انجام کارهای خود یک ریال نگیرند؛ نه به عنوان حقوق و نه حق جلسه. همه دغدغه این جمع آن است که آرمان های رهبر معظم انقلاب و مراجع را اجرایی کنند.

وی ادامه داد: تردید نکنید دغدغه معیشت شما، دغدغه اول شورای عالی و مدیریت حوزه است. با همه وجود از مشکلات همه مردم و فرزندان عزیز طلبه در رنج هستیم. تلاشی که از شورای عالی حوزه می آید رایزنی پیش رهبری و مراجع است که همه مراجع دغدغه معیشت شما را دارند و اگر کاری بتوانند انجام دهند آن را انجام خواهند داد.

آیت الله خاتمی گفت: رشد و ارتقا معنوی طلاب جوان برای ما یک آرمان است و به حق شورای عالی حوزه خود را خادم حوزه های علمیه و روحانیت می داند.

وی افزود: ما یک مجموعه هستیم باید حواسمان جمع باشد تا اختلافی میان ما ایجاد نشود. احساس می کنم جریان هایی هستند که ناراضی پروری می کنند. امروز بدترین منکر، ناراضی کردن این مردم مومن و وفادار است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ترامپ می گوید آنقدر بر ایران فشار می آوریم که قابل تحمل نباشد. ملت ایران هم آنچنان مقاومت می کند که آمریکا را به روز ذلت بکشاند.

وی بیان کرد:عزت ملی و استکتبار ستیزی عظمت امروز به دلیل مقاومت 40 ساله در برابر مستکبران عالم است. دشمنان در پی آن هستند دزدهایی را که 40 سال پیش از در بیرون کردیم از پنجره لوایح استکباری برگردانند. بدانند که این آرزو را به گور خواهند برد.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: به لطف خدا این ملت اجازه نخواهد داد بار دیگر مستکبران از طریق لوایح استکباری بر این کشور وارد شوند. ایران ، کشور حضرت علی(ع) و امام حسن (ع) و امام حسین(ع) و هیهات من الذله است.

وی بیان کرد: امیدوارم این تجمع فایده های خود را داشته و به عنوان نخستین گام برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تاثیر گذار باشد.

در این تجمع حاضران با دردست داشتن پلاکاردهای با مضامین انقلابی، شعارهایی همچون «نهضت حوزه قم، شروع گام دوم»، «حوزه انقلابی، آماده جهاد است»، «دستور سید علی امام است، نوبت گام دوم انقلاب است»، «آتش انقلاب است، مشعل حوزه برپاست»، «برای بار دوم، حوزه قم به پا خواست»، «حوزه انقلابی، زمینه ساز ظهور»، «جوان انقلابی، کلید راه عبور» و«تهدید دشمنان دین سراب است، مهدی صاحب زمان(عج) حافظ انقلاب است» را سردادند.

در این مراسم آیات محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، محمد تقی مصباح یزدی رئیس موسسه علمی و پژوهشی امام خمینی(ره)، محمد سعیدی تولیت آستان حضرت معصومه(س)، اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور، مقتدایی و حسینی بوشهری از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور داشتند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان