چهارشنبه، 28 مهر 1400 - 4:02

پایبندی کامل ایران به تعهدات هسته ای شرط لغو تحریم هاست

شماره: 15258
Aa Aa

مذاکرات زندانیان آمریکایی‌ جدا از مذاکرات هسته ‎ای است| درصورت عدم بازگشت ایران به مذاکرات برای بررسی "تمام گزینه‌های روی میز" آمادگی داریم.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران؛
پایبندی کامل ایران به تعهدات هسته ای شرط لغو تحریم هاست

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در کنفرانسی مجازی یک اندیشکده در واشینگتن گفت:

ما آماده‌ایم تا خود را با واقعیتی وفق دهیم که در آن با تمامی گزینه‌ها برای رسیدگی به برنامه هسته‌ای ایران - درصورتی که این کشور حاضر نباشد به محدودیت‌های خود بازگردد- سروکار داشته باشیم.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او گفت:

آمریکا و اسرائیل مخالف ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران هستند.

وی از تقویت تحریم‌هایی که مانع از فروش نفت ایران می‌شوند صحبت کرد و گفت:

مذاکرات وین به بهترین نحو پیش نرفت چرا که ایران از مذاکرات مستقیم خودداری کرد. مذاکره مستقیم با ایران درباره توافق هسته‎ ای گزینه ‎ای بهتر است. آنچه که از ایرانی‎ ها می‎ شنویم در برخی موارد متناقض است. اعتماد بین ایران و ایالات متحده در زمان مذاکرات ۲۰۱۵ از آنچه اکنون است بیشتر بود. تا زمانی که ایران به طور کامل به توافق هسته ‎ای پایبند نباشد تحریم‎ های این کشور را رفع نخواهیم کرد.

مالی درباره بحث تبادل زندانی با ایران هم گفت:

برای مذاکرات غیر مستقیم با تهران برای تضمین آزادی آمریکایی‌های زندانی اقدام می‎ کنیم؛ این مذاکرات جدا از مذاکرات هسته ‎ای است.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت:

احتمال آن وجود دارد که ایران مسیر دیگری را اتخاذ کند. ما باید با اسرائیل و دیگر شرکای‌مان در منطقه هماهنگی داشته باشیم. طی روزهای آتی به عربستان سعودی، امارات و قطر سفر خواهم کرد تا درخصوص تلاش‌ها برای بازگشت به توافق هسته‌ای و گزینه‌هایی که برای کنترل کردن برنامه هسته‌ای ایران در صورت عدم تحقق هدف‌مان در اختیار داریم، گفت‌وگو کنم.

او مدعی شد درصورت عدم بازگشت ایران به مذاکرات هسته‌ای جهت احیای برجام واشینگتن برای بررسی "تمام گزینه‌های روی میز" آمادگی دارد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان