سه شنبه، 29 مهر 1399 - 17:58

کره شمالی می گوید به امپراتوری ایالات متحده پایان می دهد

شماره: 10297
Aa Aa

کره شمالی می گوید هدف اصلی مانورهای نظامی ارتش آمریکا در کره جنوبی استقرار نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره برای حمله سریع به این کشور است.

در صورت از سرگیری جنگ در شبه جزیره کره؛
کره شمالی می گوید به امپراتوری ایالات متحده پایان می دهد

کره شمالی تهدید کرد در صورت از سرگیری جنگ در شبه جزیره کره، ایالات متحده آمریکا را نابود خواهد کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این مطلب در پیام سفارت کره شمالی در روسیه به مناسبت هفتادمین سالگرد وقوع جنگ کره اعلام شده است.

دیپلمات‌های کره شمالی خاطرنشان کردند که امسال ارتش آمریکا مانورهای نظامی مختلفی را در کره جنوبی انجام می‌دهد که هدف اصلی آنها استقرار نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره برای حمله سریع به کره شمالی است.

سفارت کره شمالی در روسیه یادآور شده است که پیونگ یانگ موشک‌های هسته ای دارد که می‌توانند هر کسی را که "جرات کند دست خود را علیه این کشور بالا ببرد" مجازات کنند.

نمایندگان پیونگ یانگ گفته اند:

"دور جدیدی از جنگ کره، رویداد پرسر و صدایی را به تاریخ بشر می‌افزاید که طی آن موجودیت امپراتوری دیگری به نام ایالات متحده پایان خواهد یافت."

جنگ بین کره‌شمالی و کره‌جنوبی از ۲۵ ژوئن ۱۹۵۰ تا ۲۷ ژوئیه ۱۹۵۳ به طول انجامید. اتحاد جماهیر شوروی و چین در این جنگ به پیونگ یانگ کمک می‌کردند و ایالات متحده، بریتانیا و سایر کشورها در زیر پرچم سازمان ملل حامی سئول بودند. در طول سه سال، حدود ۱.۳ میلیون کره‌ای کشته و زخمی شدند و واشنگتن نیز حدود ۳۶.۶ هزار سرباز خود را در این درگیری از دست داد. جنگ با آتش بسی در سال ۱۹۵۳ به پایان رسید که تا امروز معتبر است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان