کسی که انقلاب را قبول ندارد نمی‌تواند بگوید حجاب را رعایت نمی‌کند | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 14:21

کسی که انقلاب را قبول ندارد نمی‌تواند بگوید حجاب را رعایت نمی‌کند

شماره: 22416
Aa Aa

طاهری آکردی می گوید تمام مومنان دغدغه‌مند شده اند؛ اگر کسی انقلاب را قبول ندارد نمی‌تواند بگوید کمربند ایمنی را نمی‌بندد و مالیات هم نمی‌دهد.

دبیر جدید ستاد امر به معروف جمهوری اسلامی ایران؛
کسی که انقلاب را قبول ندارد نمی‌تواند بگوید حجاب را رعایت نمی‌کند

محمدحسین طاهری آکردی، دبیر جدید ستاد امر به معروف جمهوری اسلامی ایران درباره لایحه عفاف و حجاب گفت:

شاید بزرگترین ضعف لایحه عفاف و حجاب این است که به صورت میدانی تهیه نشده است. 

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، وی ادامه داد:

گروهی کارشناس در گوشه‌ای نشسته و بر اساس مصادیق جرم از نگاه جرم شناسی به موضوع نگاه کرده و مصادیق بی حجابی، بدحجابی و کشف حجاب را فقط با جرم تشخیص داده اند در حالی که اگر برداشت‌های اجتماعی و فقهی را درنظر می‌گرفتند بسیار مؤثر بود. مساله مهم این است که تمام مومنان در این زمینه دغدغه‌مند شده اند. ما در مقام تصمیم ساز برای نظام نیستیم که بگوییم باید این کار را کرد ولی می‌توانیم به عنوان یک مطالبه گر بخواهیم در این لایحه با همان نگاهی که مطرح شد یک بازنگری صورت گیرد.

طاهری ادامه داد:

مگر می‌توان در نظام جمهوری اسلامی تصمیمی گرفت که وصیت نامه شهدا در آن دیده نشود؟ آن‌ها خون خود را برای این نظام داده اند و خواست عموم مردم و مومنان و حتی خواست کسانی که موافق نظام نیستند را باید شنید. در حکومت امیرمومنان (ع) و آن زمانی که اهل کتاب در آن دوره زندگی می‌کردند قواعدی وجود داشت و آن‌ها آزاد بودند. امروز کسی که انقلاب را قبول ندارد نمی‌تواند بگوید که حجاب را رعایت نمی‌کند همانطور که اگر کسی انقلاب را قبول ندارد نمی‌تواند بگوید کمربند ایمنی را نمی‌بندد و مالیات هم نمی‌دهد. ما معتقدیم کسانی که در قوه قضاییه لایحه عفاف و حجاب را نوشته اند شاید توجهی به مسائل نداشته اند و می‌توان ضمن طرح مسائل این لایحه با مجلس شورای اسلامی و علمای دینی تعاملی صورت گیرد و آن‌ها نیز لایحه را ببینند. اگر ما این نظام را به عنوان یک نظام اسلامی با این قانون اساسی و اصول موضوعه آن قبول داریم باید به این نکته توجه کنیم که آیا این لایحه با این اصول موضوعه سازگاری دارد یا نه.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان