شنبه، 2 بهمن 1400 - 14:14

گروه‌های نیابتی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق حمله می کنند

شماره: 10627
Aa Aa

مک‌کنزی ایران گفته ایران توانایی‌های حائز اهمیتی دارد. ورود ویروس کرونا در ایران‌نگران‌کننده است و می‌تواند به رفتارهای غیرقابل‌پیشبینی منجر شود.

فرمانده سنتکام ادعا کرد؛
گروه‌های نیابتی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق حمله می کنند

کنت مک‌کنزی، فرمانده سنتکام در گفت‌گو با وی او ای مدعی شد:

از نظر من ایران در حال حاضر کمتر از گذشته تهدیدآمیز نیست.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی با طرح این ادعا که "گروه‌های نیابتی ایران در حال حمله به پایگاه‌های آمریکا در عراق هستند" گفت:

ایران می‌خواهد محدودیت‌هایش در ضربه زدن به ما و قسر در رفتن را امتحان کند. ما این مسائل را به دقت زیرنظر داریم.

مک‌کنزی مدعی شد که دولت عراق در کاهش حملات به ایالات متحده کمک کرده است.

وی افزود: حملات تا به امروز کوچک بوده‌اند. ما این‌ها را زیرنظر داریم اما حملات ممکن بزرگتر شوند و این مشکل بزرگی خواهد شد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد ما آماده مقابله خواهیم بود.

وی مدعی شد که ایران تسلیحات گروه‌های نیابتی خود را فراهم می‌کند. ایران ممکن است که نگفته باشد آن گروه‌ها امشب به فلان‌ پایگاه حمله کنند اما آن‌ها از لحاظ اخلاقی مسئول هستند.

فرمانده سنتکام ادامه داد: ایران تلاش زیادی کرده تا مطمئن شود که ظرفیت‌های حیاتی برای داشتن توانایی اقدام را حفظ می‌کند. منظورم موشک‌های بالستیک، نیروهای راهبردی پدافند هوایی، سپاه پاسداران و دیگر عناصر است.

وی گفت: به نظرم ایران همچنان توانایی‌های حائز اهمیتی دارد.

مک‌کنزی افزود: ورود ویروس کرونا در ایران‌نگران‌کننده است. این می‌تواند به رفتارهای غیرقابل‌پیشبینی منجر شود. یکی از چیزهایی که ما تمام مدت به آن توجه داریم این است که ایران چیکار می‌تواند انجام دهد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان