یکی از پنج قدرت برتر پهپادی جهان هستیم | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 3 خرداد 1403 - 10:04

یکی از پنج قدرت برتر پهپادی جهان هستیم

شماره: 20638
Aa Aa

جوسازی‌هایی که درباره استفاده از پهپادهای ایرانی می‌شود ممکن است دروغ باشد اما مطابق سیاست‌های نظام با سایر کشورها همکاری می کنیم.

به هرگونه تجاوز با قاطعیت تمام پاسخ خواهیم داد؛
 یکی از پنج قدرت برتر پهپادی جهان هستیم

محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای قرآنی نیروهای مسلح اظهار کرد:

نیروهای مسلح در امور قرآنی پیشگام هستند. 

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی اظهار داشت:

جمهوری اسلامی ایران یکی از پنج قدرت برتر پهپادی جهان است. این اتفاق حاصل 37 سال تجربه بهره‌گیری پهپادها از اوایل دوران دفاع مقدس تا امروز است. با اتکا به خود و با بهره‌گیری از دانشمندان جوان کشور، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های دانش بنیان و بُنیه خوب نیروهای مسلح قدرت پهپادی کشور توسعه پیدا کرده است. امروز پهپادهای ما از جهت بُرد و عملکرد در بیش از 15 رشته عملکردی و از جهت دقت، ماندگاری و ماموریت در سطح بالای جهانی قرار دارند. جوسازی‌هایی که امروز درباره استفاده از پهپادهای ایرانی می‌شود فارغ از اینکه بسیاری از آنها ممکن است دروغ باشد اما نشان از تاثیرگذاری، اهمیت و رتبه بالای پهپاد در جمهوری اسلامی ایران دارد. فرمانده سابق سنتکام تروریست آمریکایی در منطقه بیان کرده که برای اولین بار در دوران بعد از جنگ جهانی دوم، برتری هوایی آمریکا برهم خورده و نمی‌توانیم در صحنه‌ای که ایرانی‌ها با پهپاد حضور دارند برتری هوایی داشته باشیم. این اعتراف بزرگ و تحقیرآوری برای آمریکایی‌ها است. این واقعیت دارد که آنها برتری هوایی را از دست داده‌اند و این در منطقه‌ای که ما اراده و در آن حضور پیدا کنیم حتما برقرار است.

باقری گفت:

ما به رشد پهپادی ادامه می‌دهیم و در هر موردی که مطابق مصالح و سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی باشد با سایر کشورها به همکاری در زمینه پهپادی می‌پردازیم. مهم این است که در چند سال اخیر صهیونیست‌ها با اضافه شدن به منطقه فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) درصدد هستند که در محدوده پیرامونی جمهوری اسلامی حضور نظامی پیدا کنند و بتوانند قدری از عقب‌ماندگی خود از تهدیدات فراوانی که از سمت جهان اسلام احساس می‌کنند را جبران کنند. مقامات نظامی و سیاسی صهیونیست‌ در این ایام که این رژیم اوج دوران افول و درهم ریختگی خود را سپری می‌کند گاهی سخنانی می‌گویند که ارزشی ندارد اما در مجموع نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آمادگی و اقتدار کامل قرار دارند. ما به هرگونه تجاوز نسبت به سرزمین و منافع خود با قاطعیت تمام پاسخ خواهیم داد و هیچ درنگی در این موضوع نداریم. هم قدرت و هم اراده داریم و همچنین هر کشوری که مبدا تهاجم به جمهوری اسلامی ایران قرار بگیرد، فارغ از این که آنها اعلام کنند که از این قضایا اطلاع داشتند یا خیر، آن مبدا هم مورد تهاجم سنگین و پاسخ دندان‌شکن جمهوری اسلامی قرار خواهد گرفت. ما امیدواریم منطقه با آرامش، صلح، دوستی و برادری به عنوان یک منطقه اسلامی بتواند نمونه پیشرفت در جهان باشد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان