سه شنبه، 27 مهر 1400 - 15:01

یک دانشمند هسته ای ایران به انگلستان منتقل شد

شماره: 6724
Aa Aa

سازمان های جاسوسی انگلیس، آمریکا و اسرائیل در عملیاتی مشترک با بهره‌گیری از موج اخیر پناهجویان این فرد 47 ساله را به بریتانیا منتقل کرده اند.

روزنامه "ساندی اکسپرس" ادعا کرد؛
یک دانشمند هسته ای ایران به انگلستان منتقل شد

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از اسپوتنیک، سازمان های جاسوسی انگلیس، آمریکا و اسرائیل در عملیاتی مشترک یک دانشمند هسته ای ایران را به همراه پناهجویان و به وسیله یک قایق بادی از طریق کانال مانش به انگستان منتقل کردند.
به نقل از روزنامه "ساندی اکسپرس"، این فرد 47 ساله که دارای اطلاعات مربوط به برنامه هسته ای ایران است را با بهره‌گیری از موج اخیر پناهجویانی که در جستجوی رسیدن به بریتانیا هستند وارد انگلستان کرده اند.
منبع این خبر نوشته است او در کشتن "مصطفی احمدی روشن" دانشمند ایرانی و معاون بازرگانی سایت هسته‌ای نطنز در سال 2012 دست داشته است.
در این گزارش‌ آمده خارج کردن این فرد از ایران از ماه اکتبر به دلیل ترس از لو رفتن وی آغاز شد.
در روزهای پایانی سال 2018 و شب آغاز سال 2019 موضوع ورود ده‌ها تن از پناهجویان ایرانی با قایق بادی از آبراه مانش به خاک بریتانیا در صدر گزارش‌های اروپا قرار گرفت و ساجد جاوید، وزیر کشور بریتانیا نیز از رفتن به تعطیلات صرفنظر کرد تا خود شخصا از نزدیک این وضعیت را دنبال کند.
این نشریه ادامه داده در ماه دسامبر ، "موساد" موفق شد او را از ایران خارج کند و سپس در بین مهاجران ایرانی قرار گرفت و پس از گفتگو با مقامات اطلاعاتی انگلیس و آمریکا در خاک انگلیس، به آمریکا فرستاده شد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان