یک نفر در پرونده هواپیمای اوکراین در بازداشت است | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 1 تير 1403 - 18:06

یک نفر در پرونده هواپیمای اوکراین در بازداشت است

شماره: 10001
Aa Aa

برای وحید بهزادی و همسرش نجوا لاشیدایی از متهمان پرونده سایپا حکم اعدام صادر و مدیرعامل سابق سایپا به ۷ سال حبس محکوم شده است.

سخنگوی قوه قضائیه ایران خبر داد؛
یک نفر در پرونده هواپیمای اوکراین در بازداشت است

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران در بیست و ششمین نشست خبری خود  به چند حکم اخیرالصدور در شعب ویژه اقتصادی اشاره کرد و گفت:

در شعبه دوم ویژه رسیدگی به اخلال در نظام اقتصادی کشور، در پرونده‌ای که در ابتدا بیش از ۵۰ متهم داشت، کیفرخواستی برای ۴۳ نفر صادر شد و در دادگاه ۳۴ نفر از اخلالگران محکوم شدند.

به گزارش اسپادانا خبر، وی افزود: در این پرونده که یک پرونده تلفیقی بین اخلال در نظام ارزی و نظام اقتصادی خودرو است، وحید بهزادی فرزند ابوطالب و همسر وی به نام خانم نجوا لاشیدایی به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق ثبت سفارشات صوری، اخلال در نظام توزیعی نیازمندهای عمومی کشور از طریق پیش خرید بیش از ۶۷۰۰ دستگاه خودرو از شرکت سایپا، مشارکت در عملیات پولشویی به میزان ۳۲ هزار میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه که از منرل متهمه ۲۴ هزار و ۷۰۰ سکه تمام بهار و یکصد کیلو طلا کشف شده، محکوم به اعدام شدند و این حکم قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عالی کشور است.

اسماعیلی اضافه کرد: مهدی جمالی مدیرعامل سابق سایپا به جرم مشارکت در اخلال در نظام توزیعی به هفت سال حبس، رضا تقی زاده ماکویی فرزند عباس معاون سابق بازاریابی سایپا به ۱۵ سال حبس، محمد عزیزی نماینده مجلس شورای اسلامی به جرم معاونت در اخلال در نظام توزیع خودرو به ۶۱ ماه حبس تعزیری، فریدون احمدی نماینده مجلس شورای اسلامی به جرم معاونت در اخلال در نظام توزیعی به ۶۱ ماه حبس تعزیری و حسی هشترودی رئیس سابق حراست کل سایپا به جرم معاونت در اخلال در نظام توزیعی به ۶۱ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

او با بیان اینکه در پرونده هواپیمای اوکراینی تعدادی از خانواده جانباختگان شکایت کرده اند گفت: یک نفر در بازداشت است. وزارت راه و شورای عالی امنیت ملی باید در خصوص جعبه سیاه هواپیما نظر بدهند تا نواقص برطرف شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان