جمعه، 8 مهر 1401 - 20:16

تنها 6 باشگاه ایرانی مجوز حرفه ای از سوی AFC دریافت کرده اند

شماره: 2175
Aa Aa

10 باشگاه دیگر نتوانسته ند مدارک مورد نیاز فدراسیون فوتبال آسیا را برای حرفه ای سازی باشگاه خود دریافت کنند/ دریافت این مجوز و کسب نمره بالای در این آیتم برای AFC از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به این شرایط مطمئنا فوتبال ایران سال آینده برای کسب امتیازات لازم در سهمیه بندی دچار مشکل خواهد شد.

خبری عجیب از سوی مسئولین سازمان لیگ فوتبال ایران؛
تنها 6 باشگاه ایرانی مجوز حرفه ای از سوی AFC دریافت کرده اند

چهار نماینده فوتبال ایران در آسیا به همراه فولاد خوزستان و گسترش فولاد تنها تیم هایی هستند که مجوز حرفه ای سازی دریافت کرده اند.
به گزارش اسپاداناخبر و نقل از ورزش سه، روز دوشنبه با حضور برخی مدیران باشگاه های لیگ برتری و مدیران سازمان لیگ جلسه ای درباره حرفه ای سازی باشگاه ها برگزار شد. اتفاق جالب در این جلسه اعلام خبری عجیب از سوی مسئولین سازمان لیگ فوتبال ایران بود.

در این جلسه مشخص شد که از میان 16 باشگاه لیگ برتری، تنها 6 باشگاه مجوز حرفه ای از سوی AFC دریافت کردند و 10 باشگاه دیگر نتوانستند مدارک مورد نیاز فدراسیون فوتبال آسیا را برای حرفه ای سازی باشگاه خود دریافت کنند.

چهار نماینده فوتبال ایران در آسیا یعنی استقلال خوزستان، پرسپولیس، ذوب آهن و استقلال تهران در کنار دو باشگاه گسترش فولاد تبریز و فولاد خوزستان 6 باشگاهی هستند که امتیازات لازم برای دریافت مجوز حرفه ای سازی را دریافت کردند. دریافت این مجوز و کسب نمره بالای در این آیتم برای AFC از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به این شرایط مطمئنا فوتبال ایران سال آینده برای کسب امتیازات لازم در سهمیه بندی دچار مشکل خواهد شد.

به این ترتیب باشگاه های بزرگی مانند سپاهان، تراکتورسازی، نفت، پیکان تهران و ... در کسب این مجوز ناکام ماندند و باید برای فصل آینده هرچه سریعتر نواقص خود را برطرف کنند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان