چهارشنبه، 19 مرداد 1401 - 19:11

انتخاب ترامپ تهدیدی برای بقای نوع بشر است

شماره: 2238
Aa Aa

او در این سخنان خطاب به جوانان حاضر در جمع گفت: «شما با مشکلاتی مواجه خواهید شد که در ۲۰۰ هزار سال تاریخ بشریت هرگز سابقه نداشته است.»

نوام چامسکی؛
 انتخاب ترامپ تهدیدی برای بقای نوع بشر است

نوام چامسکی، تحلیلگر برجسته آمریکایی انتخاب ترامپ را تهدیدی برای بقای نوع بشر تلقی کرده است. او خطاب به جوانان گفت‌، با مشکلاتی مواجه خواهند شد که در ۲۰۰ هزار سال تاریخ بشریت سابقه نداشته است.

به گزارش ایسنا، نوام چامسکی، زبا‌ن‌شناس و فیلسوف بلندآوازه آمریکایی در سخنانی در آستانه فرا رسیدن بیستمین سال تأسیس کانال خبری "اکنون دموکراسی" انتخاب دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری آمریکا را خطری جدی برای بقای نوع بشر دانست.

او در این سخنان که در کلیسای تاریخی "ریورساید" در منهتن برگزار شد خطاب به جوانان حاضر در جمع گفت: «شما با مشکلاتی مواجه خواهید شد که در ۲۰۰ هزار سال تاریخ بشریت هرگز سابقه نداشته است.»

نوام چامسکی، استاد بازنشسته مؤسسه تکنولوژی ماساچوست و نویسنده بیش از صد کتاب گفت، همه به‌ویژه جوانان برای نجات بشر از "سرنوشتی تیره و تار" با مشکلاتی دشوار دست و پنجه نرم خواهند کرد.

به گزارش دویچه‌وله، او گفت، در هشتم نوامبر ۲۰۱۶ زمانی که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روشن شد با همسرش در بارسلونا در اروپا بوده است. او واکنش اروپا به نتیجه انتخابات را "ناباوری، شوک و وحشت" خواند

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان