سه شنبه، 12 مهر 1401 - 12:48

ترکیه در ردیف دوم ۱۰ منطقه خطرناک جهان قرار دارد

شماره: 2274
Aa Aa

درگیری های به وجود آمده از ۱۵ جولای ۲۰۱۶ ، ۳۵۰ هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است. در حین درگیری هایی که میان نیروهای حکومتی و نیروهای پ‌ک‌ک در جریان بود، رخ دادن کودتای نافرجام در این کشور باعث اخراج ۱۰۰ هزار نفر از کار شد و بحث‌ها در خصوص سیستم ریاست‌جمهوری در ترکیه به این تنش‌ها افزود.

نشریه فارین پالیسی؛
 ترکیه در ردیف دوم ۱۰ منطقه خطرناک جهان قرار دارد

به گزارش اسپادانا خبر به نقل از جمهوریت، نشریه فارین پالیسی در مقاله‌ای، ۱۰ منطقه خطرناک دنیا در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرده است که بر اساس این مقاله ترکیه در ردیف دوم این ۱۰ منطقه خطرناک جهان قرار دارد.

اسامی ده نقطه خطرناک جهان به شرح زیر است:

- سوریه / عراق

- ترکیه

- یمن

- منطقه صحرای بزرگ آفریقا و حوزه رود چاد

- جمهوری دموکراتیک کنگو

- سودان جنوبی

- افغانستان

- میانمار

- اوکراین

- مکزیک

در این مقاله تحلیل های عمیق و اساسی در خصوص این که چرا در این مناطق درگیری به وجود آمده صورت گرفته است که یکی از این تحلیل‌ها اشاره به گسترش ابعاد جنگ داخلی سوریه به تمام جهان است.

در بخش مربوط به ترکیه آمده است: درگیری های به وجود آمده از ۱۵ جولای ۲۰۱۶ (کودتای نافرجام در ترکیه) ۳۵۰ هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است. در حین درگیری هایی که میان نیروهای حکومتی و نیروهای پ‌ک‌ک در جریان بود، رخ دادن کودتای نافرجام در این کشور باعث اخراج ۱۰۰ هزار نفر از کار شد و بحث‌ها در خصوص سیستم ریاست‌جمهوری در ترکیه به این تنش‌ها افزود. روی گردانی ترکیه از آمریکا و نزدیک شدن این کشور به روسیه نیز از این تنش‌ها کم نکرد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان