کیانوش رستمی نامزد بهترین وزنه‌بردار سال ۲۰۱۶ جهان | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 11 مهر 1402 - 4:52

کیانوش رستمی نامزد بهترین وزنه‌بردار سال ۲۰۱۶ جهان

شماره: 2390
Aa Aa

نام کیانوش رستمی در جمع ۸ نامزد اصلی فدراسیون بین المللی وزنه برداری جهت انتخاب بهترین ورزشکاران زن و مرد این رشته در سال ۲۰۱۶ میلادی قرار دارد.

توسط فدراسیون بین المللی وزنه برداری اعلام شد؛
کیانوش رستمی نامزد بهترین وزنه‌بردار سال ۲۰۱۶ جهان

به گزارش اسپادانا خبر و نقل از ورزش سه، فدراسیون بین المللی وزنه برداری در رای‌گیری سال جاری از میان نفرات طلایی المپیک ۲۰۱۶ ریو فقط ۶ وزنه بردار را انتخاب کرده است. بر این اساس اوسکار فیگوئرا (کلمبیا)، کینگ کوان لانگ (چین)، روسلان نورالدینوف (ازبکستان)، نیهات رحیموف (قزاقستان)، کیانوش رستمی (ایران) و لاشا تالاخادزه (گرجستان) به عنوان نامزد اصلی این رای گیری هستند.

رستمی که علاوه بر مدال طلای رقابتهای المپیک ۲۰۱۶ ریو، دو طلای رقابتهای جهانی را نیز در کارنامه دارد در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ نیز به عنوان نامزد بهترین وزنه بردار سال معرفی شده بود.

البته او این بار با توجه به درخشش در المپیک ریو و شکستن رکوردهای جهان و المپیک در سال ۲۰۱۶ از شانس بالاتری برای کسب عنوان بهترین وزنه بردار سال برخوردار است.

آخرین ورزشکار ایرانی که موفق شد در نظرسنجی بین المللی عنوان بهترین وزنه بردار سال ۲۰۱۲ جهان را به دست آورد بهداد سلیمی بود. بهداد پس از کسب طلای المپیک ۲۰۱۲ در رقابت با «ایلین ایلیا» از قزاقستان، توانست جایزه بهترین وزنه بردار سال را از آن خود کند.

سلیمی در سال ۲۰۱۰ نیز جایزه بهترین وزنه بردار سال جهان را به دست آورد و حالا این شانس در اختیار کیانوش رستمی است تا برای سومین بار طی ۶ سال اخیر، یک ایرانی عنوان بهترین وزنه بردار سال جهان را کسب کند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان