اخباز ضد و نقیض از پلمپ دفتر مشاوران مرحوم هاشمی | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 14:13

اخباز ضد و نقیض از پلمپ دفتر مشاوران مرحوم هاشمی

شماره: 2442
Aa Aa

 مدیر روابط عمومی مرکز تحقیقات مجمع: با دستور حراست مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفته| رییس حراست مجمع: دستوری از سوی حراست صادر نشده است.

پلمپ دفتر گروهی از مشاوران آیت الله در مجمع تشخیص؛
اخباز ضد و نقیض از پلمپ دفتر مشاوران مرحوم هاشمی

در حالی که وکیل خانوادگی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفته : پلمپ دفتر مشاوران رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام از طرف مقام قضایی نبوده است یکی از مسئولان اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد اظهارات وکیل مهدی هاشمی مبنی بر اینکه پلمپ دفتر از قسمت اداری مجمع تشخیص بوده است، با رد این موضوع به ایلنا گفته: این پلمپ از سوی مدیران اداری صورت نگرفته است. این منبع آگاه تاکید کرده است: همچنان پیگیر هستیم تا مشخص شود که پلمپ دفاتر مشاوران آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از ناحیه چه کسانی بوده است.
رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در مصاحبه با ایلنا گفته: کسی برای پلمپ دفتر با من تماس نگرفت و اخطاری دریافت نکردم.
حجت الاسلام محمدرضا عباسی‌فرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا درباره پلمپ دفاتر مشاوران آیت الله هاشمی بعد از در گذشت ایشان گفت: کسانی که این دفاتر را پلمپ کرده‌اند، حتما برای خودشان استدالالی داشتند، دلیل این کار را باید از خودشان بپرسید. به نظر من در شرایط کنونی بهتر است خیلی بر روی این مسائل حساس نباشیم.

او در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما درگیر مراسم‌های عزاداری، امور شهرستان و جلسات هستیم و امیدواریم تا پایان یافتن آن‌ها پلمپ‌ها نیز رفع شود.

عباسی‌فرد در پاسخ به این سوال که آیا از قبل به شما اخطاری برای بسته شدن دفاتر داده شده بود یا خیر، عنوان کرد: من تهران نیستم و از امر اطلاعی ندارم. قبل‌از پلمپ هم کسی با من تماس نگرفت که بگوید قصد انجام چنین کاری را دارند.

پیش از این و به نقل از ایرنا محمود علیزاده طباطبایی تاکید کرده بود: این اقدام قضایی نبوده و از طرف مجموعه اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شده است.
ساعاتی بعد از این واکنش ها ایرنا به نقل از مدیر روابط عمومی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و با تایید پلمپ دفاتر مشاوران آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشت: این اقدام یک روال اداری و طبیعی است که به زودی برطرف می شود.
محمد حسن مشکوری روز دوشنبه درباره علت پلمپ دفاتر مشاوران آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این اقدام روال طبیعی و مربوط به تمامی شخصیت های برجسته است و دلیل آن نیز محفوظ بودن اسناد و مدارک دارای طبقه بندی است.

وی ادامه داد: پلمپ شدن دفاتر مشاوران آیت الله هاشمی رفسنجانی با دستور حراست مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفته و این محدودیت به زودی برطرف می شود.
پس از مصاحبه مدیر روابط عمومی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس حراست مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با ایلنا دستور پلمپ دفاتر مشاوران آیت‌الله هاشمی در مرکز تحقیقات استراتژیک را تکذیب کرد. رییس حراست مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در واکنش به اظهارات مدیر روابط عمومی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر اینکه پلمپ شدن دفاتر مشاوران آیت‌الله هاشمی از سوی حراست مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است، گفت: چنین دستوری را ما صادر نکرده‌ایم.

او ادامه داد: از پلمپ دفاتر مشاوران آیت‌الله هاشمی اطلاع دقیقی ندارم و همچین دستوری از سوی حراست مجمع تشخیص مصلحت نظام صادر نشده است.

دفتر یاسر هاشمی، علی محمد بشارتی، مرتضی الویری، حجج اسلام عباسی فرد، نوری شاهرودی، لطفی، رستگاری، یونسی ومرادی که از مشاوران رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده اند، در طبقه هشتم ساختمان مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع پلمپ شده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان