بانک صادرات از فهرست تحریم های اتحادیه اروپا خارج شد | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 7 بهمن 1401 - 9:21

بانک صادرات از فهرست تحریم های اتحادیه اروپا خارج شد

شماره: 2499
Aa Aa

در سالروز اجرایی برجام، تارنمای اتحادیه اروپا از خروج برخی از شرکت‌ها و افراد از جمله بانک صادرات ایران از فهرست تحریم خبر داد.

با اعلام رسمی اتحادیه اروپا؛
بانک صادرات از فهرست تحریم های اتحادیه اروپا خارج شد

اتحادیه اروپا خروج بانک صادرات ایران و بانک صادرات PLC لندن از فهرست تحریم‌ها را به صورت رسمی اعلام کرد.

به گزارش انتخاب، بنابر اعلام بانک صادرات ایران، به دنبال خروج بانک صادرات ایران و بانک صادرات plc لندن از فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا در ٢٣ اکتبر ٢٠١٦ این اتحادیه موضوع خروج بانک صادرات ایران از تحریم‌ها را از طریق روزنامه رسمی خود در ١٦ ژانویه ٢٠١٧ رسما تایید کرد.

در سالروز اجرایی برجام، تارنمای اتحادیه اروپا از خروج برخی از شرکت‌ها و افراد از جمله بانک صادرات ایران از فهرست تحریم خبر داد. با برداشته شدن تحریم از دارایی‌های بزرگ‌ترین بانک بورسی کشور که به تنهایی دارای ٢٧ شعبه و بانک در خارج که معادل بیش از پنجاه درصد توانمندی‌های نظام بانکی در خارج از کشور است، نه تنها برای ذی‌نفعان این بانک بلکه برای اقتصاد ایران نیز نوید بخش و مفید است.

ورود مجدد به عرصه بانکداری بین‌المللی با در نظر گرفتن توانایی‌ها و ظرفیت‌های بالای این بانک و ارتقای پیوسته آن، آثار اقتصادی فراوانی از جمله؛ تسهیل و تسریع در تجارت بین‌الملل، کاهش هزینه‌های مبادلات ارزی، افزایش سرمایه‌گذاری را به وجود آورد و باعث ایجاد ثمرات بانکی همچون؛ افزایش ارزش سهام بانک، تنوع خدمات ارزی، افزایش سودآوری می‌شود .

کارشناسان و صاحب نظران بانکی بر این باورند که خروج این بانک از تحریم‌ها و برقراری مجدد ارتباط آن با شبکه سوئیفت می‌تواند در کنار نقش آفرینی بیش‌تر بانک صادرات ایران در عرصه اقتصاد کلان، اعتبار و قدرت چانه زنی در معاملات بین‌الملل، سودآوری بیش‌تر، ارائه خدمات متنوع ارزی برای بانک را به همراه دارد.

منبع/ایسنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان