چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 6:45

تاکنون پیکرهای 12 آتش نشان شهید و 4 شهروند از زیر آوار خارج شده

شماره: 2595
Aa Aa

تاکنون تعداد 10 مفقودی از شهروندان به پلیس تهران اعلام شده که پیکر 4 تن از آنان در عملیات آواربرداری کشف شده است.

جانشین پلیس تهران؛
تاکنون پیکرهای 12 آتش نشان شهید و 4 شهروند از زیر آوار خارج شده

جانشین پلیس تهران گفت: از زمان آغاز عملیات آوار برداری ساختمان پلاسکو تا امروز، پیکرهای 12 آتش نشان شهید و4 شهروند از زیر آوار خارج شده و یک آتش نشان نیز بر اثر شدت جراحات در بیمارستان به شهادت رسیده است.

به گزارش اسپادانا خبر، سردار قادر کریمی روز پنجشنبه در حاشیه عملیات آواربرداری از ساختمان پلاسکو افزود: تاکنون تعداد 10 مفقودی از شهروندان به پلیس تهران اعلام شده که پیکر 4 تن از آنان در عملیات آواربرداری کشف شده است.

وی گفت: اعلام تعداد 6 مفقودی دیگر از شهروندان نیاز به بررسی داشته و پلیس آگاهی در حال بررسی است.

کریمی اظهار کرد: تعداد آتش نشانان مفقود نیز 16 تن است که در عملیات آوار برداری از اولین روز حادثه تاکنون 12 آتش نشان خارج شده است و یک آتش نشان نیز در بیمارستان به درجه شهادت نائل شده است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که احتمال وجود پیکری در پلاسکو وجود داشته باشد، محدودیت های ترافیکیاعمال می شود.

جانشین پلیس تهران با اشاره به وجود شعبه بانک تجارت در ساختمان پلاسکو اظهار کرد: مسئولین بانک ‌تجارت در لحظات اول حادثه، مدارک مهم خود را خارج کردند اما ممکن است در میان گاوصندوق های پیدا شده گاو صندوق های این بانک نیز وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مردم با پلیس همکاری خوبی دارند، گفت: شهروندان در چهاراه استانبول تجمع نکنند چرا که کار امدادرسانی را مختل می کنند.

ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری تقاطع خیابان فردوسی حدود ساعت 8 صبح روز پنجشنبه(30 دی) دچار حریق شد و حدود ساعت 11 و 30 دقیقه ساختمان به طور کامل فروریخت و تعدادی از آتش نشانان که در حال اطفای حریق بودند، زیر آوار گرفتار شدند.

منبع/ ایرنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان