چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 6:48

حوادث کار در دو روز گدشته ۴ کشته و ۱۳ زخمی برجای گذاشته است

شماره: 2634
Aa Aa

اعتراض صنفی کارگران کارخانه سیمان مسجد سلیمان وارد بیست وسومین روز متوالی شد| کارکنان موسسه مالی ثامن الحجج در دو استان گیلان و آذربایجان غربی تجمع کردند.

هزار و ۴۹۴ تن در حوادث کار جان خود را از دست دادند؛
حوادث کار در دو روز گدشته ۴ کشته و ۱۳ زخمی برجای گذاشته است

کارگری که چند روز پیش در اثر پاشیدن مواد مذاب در فولاد مبارکه اصفهان دچار سوختگی شده بود، شب گذشته در گذشت. در این حادثه در اثر برخورد پاتیل حمل مواد مذاب با یک مانع، مواد مذاب روی دو کارگر می‌پاشد و این دو کارگر به بیمارستان منتقل می‌شوند.

واژگونی خودرو حامل کارگران در مسیر جاده کشت وصنعت کارون شوشتر استان خوزستان هم یک کشته و ۱۳ مصدوم برجا گذاشت. سرپرست مرکز فوریت‌های پزشکی شوشتر گفته چهار نفر مصدوم بدحال این حادثه برای درمان به مرکز استان انتقال داده خواهند شد.

همچنین دیروز یک کارگر داربست‌زن زیرمجموعه یکی از شرکت‌های پیمانکاری تعمیرات پتروشیمی امیرکبیر داخال حوضچه کولینگ سقوط کرد و جان خود را از دست داد. همکاران او می‌گویند این کارگر به کمربند ایمنی‌ویژه کار در ارتفاع مجهز نبوده و سطح حوضچه هم توسط حفاظ توری بسته نشده بود.

عصر دیروز هم یک جوان بُنابی شاغل در مغازه لوازم یدکی بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داد. سال گذشته در کل کشور هزار و ۴۹۴ تن در حوادث کار جان خود را از دست دادند.

همچنین صبح امروز (۹ بهمن ماه) شماری از کارگران اخراج شده فیبر ایران انزلی در اعتراض به بی‌توجه‌ای کارفرما به وضعیت شغلی و پرداخت‌نشدن مطالبات معوقه، مقابل ساختمان استانداری گیلان دست به تجمع زدند.

اعتراض صنفی نزدیک به ۴۸۰ کارگر کارخانه سیمان مسجد سلیمان هم وارد بیست وسومین روز متوالی شد. کارگران سیمان مسجد سلیمان (کارون) به تعویق پنج ماهه حقوق معترضند و پایان اعتراض خود را به دریافت معوقات مزدیشان منوط کرده‌اند.

کارکنان موسسه مالی ثامن الحجج هم در دو استان گیلان و آذربایجان غربی همزمان در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی خود مقابل ساختمان‌های استانداری دو استان تجمع کردند.

منبع/ میدان

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان