دوشنبه، 11 مهر 1401 - 20:29

ایران سفیر سوئیس را احضار کرد

شماره: 2652
Aa Aa

صدور فرمان اجرایی رئیس جمهور آمریکا در خصوص محدودیت سفر شهروندان ایرانی به آمریکا غیر قابل قبول و بر حفظ و صیانت از حقوق شهروندان ایرانی تاکید شد.

در واکنش به تصمیم ترامپ؛
ایران سفیر سوئیس را احضار کرد

به گزارش اسپادانا خبر،  در این دیدار صدور فرمان اجرایی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به منظور اعمال محدودیت برای سفر شهروندان ایرانی به آمریکا به بهانه های واهی و تبعیض آمیز، غیر قابل قبول و مغایر با کنوانسیونهای حقوق بشری و مفاد قرارداد ۱۵ اوت ۱۹۵۵ حقوقی و کنسولی بین دو کشور اعلام و بر حفظ و صیانت از حقوق شهروندان ایرانی تاکید شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: در این جلسه به سفیر سوئیس یادآوری شد که مردم ایران خود طی دهه های گذشته مظلومانه قربانی گروههای تروریستی مورد حمایت آمریکا بوده و نه تنها در هیچیک از عملیات گروههای افراطی تروریستی حضور نداشته اند، بلکه در همه جوامعی که در آن اقامت نموده اند، بعنوان یکی از قانون مدارترین شهروندان و ساکنان قلمداد شده اند.
قاسمی در پایان اظهار داشت: سفیر سوییس با اعلام این مطلب که از بازتاب فرمان اجرایی اخیر رئیس جمهور آمریکا در ایران مطلع است اعلام داشت مراتب را سریعا به وزارت خارجه آمریکا منعکس خواهد کرد.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان