چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 7:05

حضور باشکوه مردم در آیین تشییع شهدای آتش نشان پلاسکو

شماره: 2664
Aa Aa

نماز بر پیکر آتش نشانان شهید به امامت آیت الله امامی کاشانی برگزار شد؛ شهروندان با در دست داشتن پلاکاردهایی با عکس شهدای آتش نشان بر ادامه راه آنان تاکید کردند.

در مصلای امام خمینی(ره)؛
حضور باشکوه مردم در آیین تشییع شهدای آتش نشان پلاسکو

آیین تشییع و خاکسپاری 16 آتش نشان شهید حادثه ساختمان پلاسکو، صبح دوشنبه با حضور گسترده و باشکوه اقشار مختلف مردم و مسئولان در مصلای امام خمینی(ره) تهران آغاز شد.

- رییس دفتر مقام معظم رهبری، رییس مجلس شورای اسلامی، جانشین فرمانده کل ارتش و جمعی از فرماندهان نیروهای نظامی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مراسم حاضر شدند.
-نماز بر پیکر آتش نشانان شهید به امامت آیت الله امامی کاشانی برگزار شد.

-خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم تشییع حضور یافتند.

- شهروندان قدرشناس تهرانی با در دست داشتن پلاکاردهایی با عکس شهدای آتش نشان بر ادامه راه آنان تاکید کردند.

- صحن داخلی مصلای تهران از جمعیت پر شده است و بخشی از مردم در فضای شبستان بیرون مستقر شده اند. با این حال لحظه به لحظه بر جمعیت شهروندان اضافه می شود.

- معاون اول رییس جمهور، رئیس دفتر مقام معظم رهبری، رئیس قوه قضائیه، دادستان کل کشور، وزیر کشور، دادستان عمومی و انقلاب تهران، وزیر دادگستری و جمعی از شخصیت های سیاسی در مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان حاضر شدند.
- علی رغم وجود اختلال در خطوط مترو و توقف نکردن قطارها در ایستگاه دروازه دولت، شهروندان تهرانی از ساعت ۷ صبح به مصلی تهران آمده و شبستان اصلی مصلی تقریباً پر است.
- در فضای شبستان نوحه‌خوانی طنین‌انداز شده و همچنان شاهد ورود خیل شهروندان تهرانی است.
- نماز شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو به امامت آیت الله امامی کاشانی اقامه خواهد شد.
- براساس برنامه، پیکرهای پاک 16 شهید آتش نشان حادثه پلاسکو پس از اقامه نماز از مصلای امام خمینی(ره) به سمت خیابان مفتح شمالی و شهید مطهری تشییع و از آنجا به بهشت زهرا(س) انتقال داده می شود.

- پیکرهای مطهر شهدای آتش نشان در قطعه 50 بهشت زهرا(س) به خاک سپرده می شود.

- رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز از اعمال محدودیت های ویژه ترافیکی به منظور برگزاری باشکوه آیین تشییع شهدای آتش نشان در محدوده مصلای امام خمینی (ره) خبر داد.

- آیین بزرگداشت شهدای آتش نشان روز چهارشنبه 13 بهمن از ساعت 14 تا 16 در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار خواهد شد.

ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری تقاطع خیابان فردوسی حدود ساعت 8 صبح روز پنجشنبه(30 دی) دچار حریق شد و پس از حدود سه ساعت عملیات اطفای حریق، ساختمان به یکباره فروریخت.

پس از 9 روز تلاش امدادگران، پیکرهای 15 شهید آتش نشان از زیر آوار ساختمان خارج شد که با احتساب شهادت یک آتش نشان در بیمارستان شهید مطهری، 16 آتش نشان در حادثه پلاسکو به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

همچنین دراین حادثه 4 شهروند (کسبه و مالکان مجتمع تجاری پلاسکو) جان خود را از دست دادند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان