يكشنبه، 10 مهر 1401 - 7:11

دو بسکتبالیست آمریکایی اجازه ورود به ایران را پیدا نکردند

شماره: 2666
Aa Aa

ایران در مقابله با قانون جدید آمریکا، ورود از مرزهای خود را برای شهروندان آمریکایی سخت کرده؛ جوزف جونز و جی پی پرینس در فرودگاه دبی گیر افتاده و نمی‌توانند به ایران باز گردند.

از نتایج دستور جدید ترامپ؛
دو بسکتبالیست آمریکایی اجازه ورود به ایران را پیدا نکردند

دستور جدید ترامپ مبنی بر این که اتباع هفت کشور مسلمان نمی‌توانند تا 90 روز به خاک آمریکا وارد شوند، باعث شد که برای برخی از ورزشکاران آمریکایی نیز مشکلاتی ایجاد شود. دو بسکتبالیست آمریکایی که در یکی از تیم‌های لیگ برتر ایران فعالیت می کنند از فرودگاه دوبی اجازه ورود به ایران را پیدا نکردند.

به‌ گزارش اسپادانا خبر به نقل از واشنگتن پست، جوزف جونز و جی پی پرینس که از فرودگاه دوبی قصد رفتن به ایران را داشتند، در این فرودگاه گیر افتادند و نمی‌توانند به ایران باز گردند.

ایران نیز در مقابله با قانون جدید آمریکا، ورود از مرزهای خود را برای شهروندان آمریکایی سخت کرده است.

مدیر برنامه این دو بسکتبالیست گفت‌: این دو ورزشکار هنوز در فرودگاه دوبی نشسته اند و منتظر هستند ببینند که تغییری در شرایط آنها ایجاد می‌شود یا نه. آنها می‌خواهند فصل را به پایان برسانند که هنوز احتمال دارد این اتفاق نیفتد. به نظر می‌رسد که در چند روز آینده آنها راهی جز بازگشت به آمریکا را نداشته باشند.

این دو بسکتبالیست که در تیم‌های تگزاس ای اند ام و تنسی بازی می‌کردند، اکنون عضو تیم دانشگاه آزاد هستند.

در حال‌ حاضر تیم دانشگاه آزاد در حال‌ مذاکره با مقامات دولتی است.

مدیر برنامه آنها در این باره افزود: ما منتظر خبر از سوی تیم هستیم، شرایط سخت است. به نظر می‌رسد آنها نتوانند فصل را به پایان برسانند. این خیلی بد است که بیکار شوند. تمام زندگی آنها الان در ایران است. نمی‌توانند حتی لوازم شان را بردارند. اگر این دو بازیکن نتوانند لیگ را به پایان برسانند فعالیت دوباره آنها در آسیا و اروپا سخت می‌شود ، زیرا الان زمان خوبی برای قرارداد بستن نیست.

هر دو این بازیکنان اولین بار است که در لیگ ایران بازی می‌کنند.

مدیر برنامه این دو بسکتبالیست اظهار کرد که آنها تجربه خوبی در ایران داشته‌اند و مردم با آنها بسیار خوب رفتار کرده‌اند و شرایط آنها در ایران تاکنون کاملا مناسب بوده است.

منبع/ ایسنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان