آیا کسی از هاشمی، خاتمی و موسوی بیشتر خدمت کرده است؟ | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 5 اسفند 1402 - 22:24

آیا کسی از هاشمی، خاتمی و موسوی بیشتر خدمت کرده است؟

شماره: 2686
Aa Aa

مسعود پزشکیان: این افراد همگی عیب‌هایی هم داشته‌اند اما قطعاً نکات مثبت فراوانی نیز داشته‌اند؛ همه عیب دارند اما هرچه در چنته داشتند برای مردم و انقلاب گذاشتند.

چگونه ممکن است که همه مشکل‌دار باشند؛
آیا کسی از هاشمی، خاتمی و موسوی بیشتر خدمت کرده است؟

مسعود پزشکیان با انتقاد از هجمه‌هایی که ازسوی برخی رسانه‌های اصولگرای در راستای تخریب دولت درمورد نزدیکان رییس‌جمهور ایجاد می‌شود، اعلام کرد: اتخاذ چنین رویکردی ازسوی مخالفان دولت بیش از هرچیز به ضرر خودشان است.

تخریب نزدیکان رییس‌جمهور ازسوی مخالفان دولت به ضرر خودشان است

او با اشاره به انتشار خبرهایی درباره تخلف برادر رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: سوال اینجاست که درصورتی که این فرد پرونده دارد، چرا این پرونده را در اختیار دادگاه قرار نمی‌دهند؟ اگر قوه قضائیه و دادگاه در جریان این اخبار قرار می‌گیرد، چرا برای دریافت پرونده اقدام نمی‌کند؟ اگر پرونده مربوط به این فرد غیرواقعی است، چرا با کسانی که اقدام به اتهام‌زنی می‌کنند، برخوردی صورت نمی‌گیرد؟ اگر این پرونده‌ها واقعی است، چرا با این فرد متخلف برخوردی صورت نمی‌گیرد؟ به همین دلیل است این مسئله به ضرر خودشان است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به‌هرحال قوه قضائیه وظیفه دارد با رعایت قانون به جرایم رسیدگی کند. این‌که در رسانه‌ها بگوییم فلان مسئول متخلف است، درست نیست. این‌که بدون صدور حکم قضائی اتهام بزنیم، درست نیست. درصورتی که من مرتکب تخلفی شده و متهم به اتهامی هستم، قوه قضائیه حق ندارد من را به‌عنوان محکوم معرفی کند؛ بلکه باید به اتهاماتم رسیدگی شود و درصورت اثبات به‌صورت قضائی به این تخلفات برخورد شود، نه این‌که در رسانه‌ها اتهام‌زنی کنند.

محکوم کردن پیش از محاکمه مغایر با بی‌طرفی قضائی است

او گفت: متاسفانه شاهد هستیم پیش از انجام محاکمه، به افراد اتهام‌زنی می‌کنند؛ بلکه درست این است که ابتدا به‌صورت عادلانه محاکمه انجام شود و پس از انجام محاکمه نظر نهایی اعلام شود و این درحالی است که شاهد هستیم پیش از انجام محاکمه، نظر نهایی اعلام می‌شود و سوال اینجاست که این چه‌طور بی‌طرفی است؟!! محکوم کردن پیش از محاکمه مغایر با بی‌طرفی قضائی است.

قوه قضاییه با اتهام‌زنندگان به نزدیکان رییس‌جمهور برخورد کند

نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس با بیان این‌که قوه قضاییه باید از اتهام‌زنندگان درخواست کند که اگر پرونده‌ای دارند، برای بررسی به دستگاه قضا تحویل دهند، یادآور شد: قوه قضاییه باید درصورتی که این افراد پرونده مستندی ندارند یا پرونده‌ها و اسنادشان مستدل نیست، با آن‌ها برخورد کند؛ نمی‌توان به هر کسی اتهام زد.

اهانت‌کنندگان به هاشمی شخصیت خود را معرفی می‌کنند

نایب رییس نخست مجلس شورای اسلامی همچنین در واکنش به اهانت‌ها به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که حتی پس از درگذشت او نیز ادامه دارد، با اشاره به حدیثی از امام حسین (ع) گفت: امام حسین (ع) هنگامی که مقابل نمازشب‌خوان‌ها قرار گرفت، گفت اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید. درواقع آزادگی اهمیت بیشتری دارد. کسی که نامردی می‌کند و حرف‌های ناجوانمردانه می‌زند، درواقع شخصیت خود را معرفی می‌کند و نیازی به این حرف‌ها نیست.

فعلاً قصد ندارم نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شوم

پزشکیان در پاسخ به سوالی درباره احتمال حضورش در انتخابات ریاست‌جمهوری به‌عنوان گزینه جایگزین روحانی، اعلام کرد: این صحبتی است که عده‌ای مطرح می‌کنند و بنده از آن بی‌خبرم. درواقع آن‌چنان بی‌خبر هم نیستم، چرا که بعضاً چنین مسائلی را با خودم هم مطرح می‌کنند اما واقعیت این است که شخصاً در مقطع فعلی چنین برنامه‌ای ندارم.

چرا باید رییس‌جمهور مستقر کشور ردصلاحیت شود؟!

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در واکنش به برنامه رسانه‌ای مخالفان دولت برای القای این‌که روحانی پیش از انتخابات ردصلاحیت خواهد شد، گفت: سوال اینجاست که چرا باید رییس‌جمهور مستقر کشور ردصلاحیت شود. چرا هر روز پشتوانه‌های اجتماعی و سیاسی را از دست می‌دهیم.

چرا همه روسای جمهور و مجلس پس از اتمام دوره ضدنظام نامیده می‌شوند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: فردی به میدان آمده و با رای مردم رییس‌جمهور این مملکت شده و هنوز یک دوره از فعالیتش نگذشته، می‌خواهند ردصلاحیتش کنند. این سوال به ذهن خطور می‌کند که در این مملکت چه کار کرده‌ایم که هر کسی که به میدان می‌آید و یک دوره رییس‌جمهور می‌شود یا رییس مجلس می‌شود، بلافاصله به ضد نظام و جمهوری تبدیل می‌شود.

چه اتفاقی در این نظام افتاده که هرکسی به میدان می‌آید، خائن، جاسوس و فتنه‌گر معرفی می‌کنند

او تصریح کرد: بنابراین یک جای کارمان مشکل دارد و مشکل از این افراد نیست. باید ببینیم کجای کارمان ایراد دارد که هر کسی به میدان می‌آیند تا مسئولیتی بپذیرد، از فردا برایش پرونده می‌سازیم و آبرویش را می‌بریم. یعنی همه این افراد خائن و جاسوس و فتنه‌گر بودند؟!

نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید بتوانیم بپذیریم که یک یا دو نفر از این افراد واقعاً منحرف شده باشند اما چگونه ممکن است که همه مشکل‌دار باشند. در این نظام چه اتفاقی می‌افتد که هرکسی به میدان می‌آید قابل‌تایید و انقلابی است و به محض اینکه از میدان خارج می‌شود، هزار مشکل پیدا می‌کند.

هیچکس بیشتر از خاتمی، هاشمی و موسوی به این نظام خدمت نکرده است

پزشکیان خاطرنشان کرد: کسانی که در این مملکت تلاش کرده‌اند را باید قدر بدانیم. آیا کسی از هاشمی، خاتمی و موسوی بیشتر به این نظام خدمت کرده است. این افراد همگی عیب‌هایی هم داشته‌اند اما قطعاً نکات مثبت فراوانی نیز داشته‌اند. نمی‌گوییم که این افراد هیچ عیب و نقصی نداشته‌اند، همه عیب دارند اما هرچه در چنته داشتند، برای مردم و انقلاب گذاشتند.

پزشکیان در پایان تصریح کرد: عیب‌ها و ایرادهای این افراد را ببینیم اما زحمات و خدماتش را نادیده نگیریم. نباید اینقدر نامرد باشیم که همه خوبی‌ها را به‌خاطر چند اشکال نادیده بگیریم.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان