يكشنبه، 10 مهر 1401 - 7:58

رهبر انقلاب: چشمت را باز کن تا دشمن را ببینی

شماره: 2727
Aa Aa

وزیر خارجه خوش اخلاق آمریکا در نامه وداعیه خود به دولت بعدی توصیه می کند که به ایران هرچه میتوانید سخت بگیرید؛ خب این، دشمن ِ خندان است.

ما که هی می‌گوییم دشمن، دشمن شعار نیست؛
رهبر انقلاب: چشمت را باز کن تا دشمن را ببینی

کانال تلگرامی سایت مقام معظم رهبری، فیلمی از بیانات معظم‌له درباره توصیه وزیرخارجه پیشین آمریکا به دولت بعدی بابت حفظ تحریم‌ها و امتیازگیری از ایران را منتشر کرد.

به گزارش اسپادانا خبر در ادامه متن بیانات رهبر انقلاب آمده است؛

گفتیم دشمن خارجی آمریکا، انگلیس و فلان. همینطور شعار می دهیم یا نه؟ من عرض کنم خدمت شما که این شعار نیست، متکی به واقعیات است. ما از قضایای دنیا مطلع می شویم. وقتی فرض کنید وزیر خارجه خوش اخلاق آمریکا در نامه وداعیه خود به دولت بعدی توصیه می کند که به ایران هرچه میتوانید سخت بگیرید، تحریم ها را نگه دارید، بدانید با سخت گیری می شود از ایران امتیاز گرفت کما اینکه ما گرفتیم. خب این دشمن است. این دشمن، دشمن خندان است. یک دشمن بود که می آمد صریحا می گفت که ایران محور شرارت است این فرد این را صریحا نمی گوید اما رفتار او همین رفتار است. این شد دشمن.
پس ما که هی می‌گوییم دشمن، دشمن شعار نیست. بعضی آدمهای بی انصاف می گویند اینها در کار داخلی خودشان درمانده اند و می خواهند دشمن بتراشند. نه! دشمن تراشی نیست. چشمت را باز کن تا ببینی. چشمت را ببنیدی نمی بینی سرت را زیر برف کنی نمی بینی، سرت را بلند کن نگاه کن می بینی.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان